Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Revised 8.21.2019

Team Name Reg Title Sponsor Color Head Coach Assistant Coach Practice Site Field Practice Day Practice Day Practice Time
0501 U5 Boys  -Fall 2019 Growing Kids N. Blue Manuel Fernandez Knollwood Purple 1 Thursday   5:30
0502 U5 Boys  -Fall 2019 Lakota Trailers Scarlet Chad Kotys   MSA Orange 1 Thursday   5:30
0503 U5 Boys  -Fall 2019 South Bend Roofing Charcoal Erick Mentock Jordan Mentock  Clay North Tuesday   5:30
0504 U5 Boys  -Fall 2019 Starz Academy Forest Green Kimberly Richardson Knollwood Purple2 Thursday   5:30
0505 U5 Boys  -Fall 2019 Matin's Supermarket Royal  Matt Pulford    MSA Orange 1 Wednesday   6:30
0506 U5 Boys  -Fall 2019 Ameriprise Financial  Optic Yellow Tony Stearns Ben Bournay Knollwood Purple 3 Thursday   5:30
0507 U5 Boys  -Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc N. Orange Justin Gautier   Boehm Purple 1 Wednesday   6:30
0508 U5 Boys  -Fall 2019 Contemporary Images Vegas Gold Brent Forte   MSA Orange2 Wednesday   6:30
0551 U5 Girls  -Fall 2019 Barns & Thornburg, LLP Vegas Gold Jason King Patty Brady Knollwood Purple1 Monday   5:30
0552 U5 Girls  -Fall 2019 Patrick Industries Lt. Blue Andrew Martin   Knollwood Purple 1 Wednesday   6:30
0553 U5 Girls  -Fall 2019 TMJ & Sleep Therapy Centre Scarlet Kimberly Richardson Jessica Luczynski/Joe Oreilly Knollwood Purple 4 Thursday   5:30
0554 U5 Girls  -Fall 2019 Cornerstone Purple Shane Forslund Caitie Forslund MSA Orange 1 Monday   5:30
0555 U5 Girls  -Fall 2019 South Bend Roofing N. Orange Ryan Yazel Aaron Cyrier   Clay North Tuesday   6:30
0556 U5 Girls  -Fall 2019 Growing Kids Fushia Grant Stillson   Boehm Purple 1 Thursday   5:30
0557 U5 Girls  -Fall 2019 Starz Academy Silver Travis Alexander Patrick Kirkland Knollwood Purple 2 Wednesday   6:30
0558 U5 Girls  -Fall 2019 Matthys Farm Market N. Green Gerri Wuergler   Boehm Purple 2 Wednesday   6:30
0601 U6 Boys  Fall 2019 Hoffman Insurance Purple Luke Caldwell   MSA Orange 1 Tuesday   5:30
0602 U6 Boys  Fall 2019 Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate Consulting Scarlet Tom Robinson Bethanny Robinson Knollwood Purple 2 Monday   5:30
0603 U6 Boys  Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc Vegas Gold Shane Forslund Caitie Forslund MSA Orange 1 Monday   6:30
0604 U6 Boys  Fall 2019 Ameriprise Financial  Silver Jason Gries Kristen Warzon Knollwood Purple 1 Tuesday   6:30
0605 U6 Boys  Fall 2019 Wells Fargo Advisors N. Green Daniel Kedik Jennifer North Boehm Purple 1 Thursday   6:30
0606 U6 Boys  Fall 2019 Allied ENT N. Orange Brian Piechocki Maher Abu Knollwood Purple 1 Thursday   6:30
0607 U6 Boys  Fall 2019 Cornerstone Forest Green Dave Wuergler   Boehm Orange 1 Wednesday   6:30
0608 U6 Boys  Fall 2019 Contemporary Images Optic Yellow Kevin Kowalewski Clay North Thursday   5:30
0609 U6 Boys  Fall 2019 South Bend Roofing Gold Stephen Douglas MSA Orange 2 Thursday   5:30
0610 U6 Boys  Fall 2019 Starz Academy Lt. Blue Corbitt Kerr   MSA Orange 2 Monday   5:30
0651 U6 Girls  -Fall 2019 American's Classic Carwash Lt. Blue Kevin Ricksgers Ryan Sorell Knollwood Purple 5 Thursday   5:30
0652 U6 Girls  -Fall 2019 Crowe N. Green Joshua Noakes   MSA Orange 1 Wednesday   5:30
0653 U6 Girls  -Fall 2019 Invo Cleaning N. Orange Andrew Sama Carol Frischnecht Knollwood Purple 1 Monday   6:30
0654 U6 Girls  -Fall 2019 Joers Carpet One Vegas Gold Dave Russo Kevin McAward Knollwood Purple 1 Wednesday   5:30
0655 U6 Girls  -Fall 2019 Growing Kids Fushia  Robert Michalak Boehm Purple 1 Tuesday   5:30
0656 U6 Girls  -Fall 2019 Contemporary Images Purple Adam Johnson   MSA Orange 3 Tuesday   6:30
0701 U7 Boys  -Fall 2019 Matthys Farm Market Lt. Blue Carl Sabinas Pedro Trana Boehm Purple 2 Thursday   6:30
0702 U7 Boys  -Fall 2019 TMJ & Sleep Therapy Centre Gold Andy Pocock Daniel Klauer Knollwood Purple 1 Tuesday   5:30
0703 U7 Boys  -Fall 2019 Wells Fargo Advisors Scarlet Sarah Matzke Jessica Frieden MSA Black 2 Wednesday   5:30
0704 U7 Boys  -Fall 2019 Starz Academy Black Seth Semancik Amy Semancik MSA Black 1 Wednesday   5:30
0705 U7 Boys  -Fall 2019 Growing Kids Vegas Gold Larry Magliozzi   Boehm Orange1 Thursday   6:30
0706 U7 Boys  -Fall 2019 Cornerstone N. Green Phillip Sorberg   Marshall Marshall 1 Wednesday   6:30
0707 U7 Boys  -Fall 2019 Holladay Construction Group Charcoal Derek Fisher Benjamin Rase Knollwood Purple 2 Tuesday   6:30
0708 U7 Boys  -Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc Optic Yellow Tauren Thompson MSA Black 1 Tuesday   6:30
0751 U7 Girls  -Fall 2019 Starz Academy Purple Brendon Hrabusa Bre Hrabusa Knollwood Purple 3 Monday   5:30
0752 U7 Girls  -Fall 2019 Cornerstone Optic Yellow Anthony Mattucci Brock Haut MSA Black 1 Thursday   5:30
0753 U7 Girls  -Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc Lt. Blue Phil Smoker   Marshall Marshall 2 Wednesday   6:30
0754 U7 Girls  -Fall 2019 Matthys Farm Market Gold Jesse Meyer Mark Dumich/Travis Alexander Knollwood Purple 2 Tuesday   5:30
0755 U7 Girls  -Fall 2019 Growing Kids Silver Kaylon Woods   MSA Black 1 Thursday   6:30
0756 U7 Girls  -Fall 2019 Lakota Trailers Scarlet Nathan Rose Babu Tree Boehm Purple 1 Wednesday   5:30
0801 U8 Boys  -Fall 2019 RE/Max 1st Scarlet Tom Towers John Scofield Knollwood Purple 2 Wednesday   5:30
0802 U8 Boys  -Fall 2019 Ameriprise Financial  Lt. Blue Nick Watkins   MSA Green 1 Tuesday   6:30
0803 U8 Boys  -Fall 2019 South Bend Roofing  N. Green Adam Russell   Knollwood Purple 1 Monday   5:30
0804 U8 Boys  -Fall 2019 Starz Academy Vegas Gold John Slott Martha Navarro Boehm        
0805 U8 Boys  -Fall 2019 EmbroidMe Gold Alisha Damp   Clay Clay South Thursday   5:30
0806 U8 Boys  -Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc Silver Jim Walsh Tyler Reinoehl  MSA Green 1 Tuesday   5:30
0851 U8 Girls  -Fall 2019 Northern Indiana Construction Co. Vegas Gold Rachel Fulcher Dawson Melissa Vervaet  Knollwood Purple 6 Thursday   5:30
0852 U8 Girls  -Fall 2019 Contemporary Images Scarlet Claire Brooks Patty Brady Knollwood Purple 3 Tuesday   5:30
0853 U8 Girls  -Fall 2019 EmbroidMe N. Green Diogo Bolster Aaron Cyrier Knollwood Yellow 1 Thursday   5:30
0854 U8 Girls  -Fall 2019 Wells Fargo Advisors N. Orange Jason Brezinski   MSA Green 2 Tuesday   5:30
0855 U8 Girls  -Fall 2019 Ameriprise Financial  Fushia Brady Sullivan Jennifer Sullivan MSA Green 1 Wednesday   6:30
0856 U8 Girls  -Fall 2019 McCormick Flavor Purple Anne Wieber Manuel Fernandez Boehm Orange 1 Thursday   5:30
0857 U8 Girls  -Fall 2019 Gauranted Rate Optic Yellow Michael Grove Jim Flynn Knollwood Purple 3 Wednesday   6:30
0858 U8 Girls  -Fall 2019 RE/Max 1st N. Blue Casey Eycleshymer Trisha Scott Knollwood Purple 2 Monday   6:30
1001 U10 Boys -Fall 2019 Midwest Eye Consultants Charcoal Diogo Bolster Antonio Delgado Knollwood Yellow 1 Monday Thursday 6:30
1002 U10 Boys -Fall 2019 O-Sixty Black Dave Russo Dennis Freeland Knollwood Yellow 1 Tuesday Wednesday 6:30
1003 U10 Boys -Fall 2019 Transhield, Inc N. Blue Evan McFarland  Amanda McFarland MSA Yellow 2 Monday Wednesday 6:30
1004 U10 Boys -Fall 2019 Nino is my Homeboy N. Green Jeffery Boetticher Boehm Orange 2 Monday Thursday 6:00
1005 U10 Boys -Fall 2019 Bimbo Bakeries Scarlet Lori Regier Eric Schopmeyer  Knollwood Yellow 2 Monday Wednesday 6:30
1006 U10 Boys -Fall 2019 Christianson Ind.,Inc Vegas Gold Joe O'Reilly Manuel Koucouthakis Knollwood Yellow 2 Tuesday Thursday 5:30
1007 U10 Boys -Fall 2019 Alpha Systems, LLc N. Orange Tim vogeler Sarah Matzke MSA Yellow 1 Monday Wednesday 6:30
1008 U10 Boys -Fall 2019 Hoffman Insurance Purple James Newman Nick Vargas Boehm Orange 2 Wednesday Thursday 5:30
1051 U10 Girls -Fall 2019 Holladay Construction Group N. Green Rick Renz Cassidy O'Block MSA Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30
1052 U10 Girls -Fall 2019 Chelsea Abraham Cressy & Everett Real Estate Charcoal Adam Johnson   MSA Yellow 1 Tuesday Thursday 5:30
1053 U10 Girls -Fall 2019 Wells Fargo Advisors N. Blue Mathew Heckaman Lauren Dillon Knollwood Yellow 3 Tuesday Thursday 5:30
1054 U10 Girls -Fall 2019 K Squared Painting LLC Scarlet Sarah Cira Kristen Warzon Knollwood Yello 1 Wednesday Friday 6:30
1055 U10 Girls -Fall 2019 Legacy Vein Clinic Vegas Gold Devin Nuner   Boehm   Tuesday Thursday 6:00
1056 U10 Girls -Fall 2019 Bosse Quality Painting Purple Jeffrey Bosse Justin Bosse MSA Blue 1 Monday Wednesday 6:30
1501 U15 Coed -Fall 2019 Culver's Restaurant Royal Blue Doug Kolmodin Melissa Gutierrez\Gabe MacFarlane  MSA Park Red 1  Monday   Wednesday 6:30
1502 U15 Coed -Fall 2019 Penrose Physical Therapy Purple   Mary Sisti          
1503 U15 Coed -Fall 2019 South Bend Roofing Lime Green Jeremy Roschyk Melony Erby Knollwood Red1 \ Yellow 4 Tuesday Thursday 6:30
1504 U15 Coed -Fall 2019 Dennis Insurance Agency Orange Aaron Cyrier Lee Blakemore Knollwood Red 1 Monday Thursday 6:30
B121 U12 Boys -Fall 2019 Contemporary Images Kelly Green Christopher Flagg Jerry Grewal Knollwood Fields Red1\Yellow 4 Wednesday Thursday 5:30
B122 U12 Boys -Fall 2019 Stanz Foods Orange Tom Towers Niall Geoghegan Knollwood Fields Red1\Yellow 3 Monday Wednesday 6:30
B123 U12 Boys -Fall 2019 Penrose Physical Therapy Purple Bob Penrose Charles Koczan MSA Blue 1  Monday Thursday 6:30
B124 U12 Boys -Fall 2019 Cornerstone Col.Blue Shawnoah Pollock MSA Red 1 Monday Wednesday 6:30
BA101 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Gauranted Rate Orange Michael Grove Jeremy Reinke Knollwood Yellow 2   Wednesday 5:30
BA102 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Christianson Ind.,Inc/Hoffman Insurance Purple Luke Caldwell Christopher Flagg MSA Yellow 2   Tuesday 5:30
BA103 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Alpha Systems, LLc\K Squared Painting LLC Col.Blue Nathan Dosmann Chris Kintzele\Kristine Pappas MSA Park Yellow 2   Thursday 5:30
BA104 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Young Life Lime Green Bryan Reaume Steve Sollmann\Jason Crichlow Boehm Park Orange3   Wednesday 5:30
BA105 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 C&S Masonry Restoration LLC Silver Jason Stabnik Rebekah Deline\Kerry Meyers Knollwood Fields Yellow 3   Wednesday 6:30
BA106 U10 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Bimbo Bakeries\Legacy Vein Clinic Kelly Green Luis Cetina Peter Miller Knollwood Fields Yellow 4   Wednesday 5:30
BA81 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Ameriprise Financial  Col.Blue Scott Meyers Laura Batt\Dan Hungerman Knollwood Fields Purple 6   Wednesday 6:30
BA82 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 South Bend Roofing  Silver Brandon Roach Kelly BAll Knollwood Fields Purple 5   Wednesday 5:30
BA83 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 VFP Fire Systems Red Jeremy Reinke Ryan Hanyzewski Knollwood Purple 4   Wednesday 5:30
BA84 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate Consulting Kelly Green Head Coach Rosy Fayad Knollwood Fields Yellow 4   Thursday 5:30
BA85 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Lang, Feeney & Associates, Inc Lime Green Head Coach Bart Frischknecht Knollwood Fields Red 1   Thursday 5:30
BA86 U8 Boys  - MSA Academy Fall 2019 Lippert Components Purple Steve Schwier Julie Markiewicz Knollwood Fields Red 1   Thursday 5:30
G121 U12 Girls -Fall 2019 Porky Pauls BBQ Lime Green Head Coach Adolph Soens Clay Park Clay North Monday  Thursday 6:30
G122 U12 Girls -Fall 2019 Wells Fargo Advisors Raspberry Gabriel Reynolds Carol Frischknecht   Knollwood Fields Yellow 2 Tuesday Friday 6:30
G123 U12 Girls -Fall 2019 Cornerstone Col.Blue MIkaehl Kaminsky Jonathan Matthews MSA Park Blue1/Yellow2 Tuesday Thursday 6:30
G124 U12 Girls -Fall 2019 Interior Finishes, INC Silver Emily Mee   Knollwood Yellow 4 Monday Wednesday 5:30\6:30
GA101 U10 Girls  - MSA Academy Fall 2019 Joys Johns Col.Blue Chris Brown   MSA Park Yellow 1   Wednesday 5:30
GA102 U10 Girls  - MSA Academy Fall 2019 Sika Corp. Scarlet Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Yellow 2   Wednesday 6:30
GA103 U10 Girls  - MSA Academy Fall 2019 Mark Hamilton Golf Lime Green Bre Hutchinson Andrew Jordan Knollwood Fields Yellow 3   Wednesday 6:30
GA104 U10 Girls  - MSA Academy Fall 2019 Young Life Silver Brian Cline\John Dunham Kerry Ball Knollwood Yellow 2   Thursday 6:30