Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
SCAA Field 8 6:45p 9:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 2 Game Myers Park   DP 
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Game WAA - Eatmon   LE 
CHARMECK, TBD 9:00a 10:30a  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Tournament Game TBD   AD 
Huntersville, Huntersville Athletic  6:45a 9:00a  >Baseball >Big League>Senior League> Lake Norman Sr Game 16U Team 2    
 Tue 05/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak   JH 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Game Orangetheory-MIN2 Blum playoff semifinal  RW 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy playoff semifinal  RB 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Game Truliant-TB1-Huitt   CR 
SCAA Field 8 6:45p 9:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 1 Game Weddington 2    
7:00p 8:30p  >Baseball >Junior League> 14U Team 1 Practice  practice instead of game  TS 
MARA #4 7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Tournament Game MARA - Easterly   CE 
Weddington, Weddington 6:45p 9:00p  >Baseball >Big League>Senior League> Weddington Game 16U Team 1   MM 
 Wed 05/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    JH 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Game LKW Braves-MAJ4 playoff semifinal  SF 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Game Clean Juice-TB2-Franks   CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Game Masonic Lodge-TB5-Smiley   CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
SCAA Field 8 6:45p 8:15p  >Baseball >Junior League> 14U Team 2 Game Weddington 1   DP 
Charlotte, SCAA Flag FB 1 6:30p 7:30p  >Flag Football>7U/9U Flag Football> 7U/9U - Dark Sharks Game 7U/9U - Gray Wolves   MP 
7:30p 8:30p  >Flag Football>7U/9U Flag Football> 7U/9U - Blue Pythons Game 7U/9U - Wild Fire   MP 
Charlotte, SCAA Flag FB 2 6:30p 7:30p  >Flag Football>11U/14U Flag Football> 11U/14U - Fortnite Sucks Game 11U/14U - U Mad Bro 3   MP 
7:30p 8:30p  >Flag Football>11U/14U Flag Football> 11U/14U - Gators Game 11U/14U - Rhinos   MP 
Clover, Oakridge Middle School 6:45p 9:00p  >Baseball >Junior League> Lake Wylie Game 14U Team 3   RW 
Weddington Main Field 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> WCWAA - Maffei Tournament Game 8U - Hanson   PM 
 Thu 05/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    TS 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Game Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien    
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game Just Fresh-MIN4 Watson Championship game   
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Game Orangetheory-MAJ3 Soriano playoff semifinal  JA 
SCAA Field 8 6:45p 9:00p  >Baseball >Big League>Senior League> 16U Team 2 Game MARA SR 2    
South Char Rec Asc - OP4 6:00p 7:15p  >Softball>10U Softball> SCRA - Vandiver Tournament Game 10U - Holifield   WV 
 Fri 05/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 4 6:00p 7:00p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
SCAA Field 8 6:30p 8:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 3 Practice    SL