Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak Practice    JH 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Practice    TS 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
 Tue 04/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Game Just Fresh-MIN4 Watson   RW 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Truliant-TB1-Huitt Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Practice    CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Practice    JH 
 Wed 04/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Game Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson    
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Game LKW Yankees-MIN5   PB 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Game Orangetheory-MAJ3 Soriano moved from Tues 4/2 to Wed 4/3  JA 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Clean Juice-TB2-Franks Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Practice    CR 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
SCAA Field 9 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Practice    LW 
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Game SCRA - Quinn   BQ 
Clover, Crowders Creek Elem Sch 6:00p 8:00p  >Baseball >Minor League> LKW Cubs-MIN7 Game LKW Marlins-MIN6   TS 
 Thu 04/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak   JH 
SCAA Field 2 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Practice    TS 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game LKW Cubs-MIN7    
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Game LKW Braves-MAJ4   SF 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Practice    CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    JH 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
Steele Creek Field 1 7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Game MPAA - House   JH 
 Fri 04/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 8U - CB Murphy Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
 Sat 04/06/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 10:30a 12:00p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
SCAA Field 3 9:00a 11:00a  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game LKW Yankees-MIN5   RB 
11:15a 1:15p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Game Orangetheory-MIN2 Blum   
SCAA Field 4 9:30a 11:30a  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Game Jersey Mike's-MAJ2 Clouden   JA 
SCAA Field 5 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Clean Juice-TB2-Franks Game Nothing But Noodles-TB4-Almonte   CR 
11:00a 12:00p  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Game Truliant-TB1-Huitt   CR 
SCAA Field 6 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Game Masonic Lodge-TB5-Smiley   CR 
SCAA Field 8 11:45a 1:30p  >Baseball >Big League>Senior League> Dilworth Sr Red Practice    SL 
1:45p 3:30p  >Baseball >Junior League> Northwest Practice    SL 
Steele Creek Field 1 1:00p 2:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Game MARA - Forrest Game moved to 1:00 due to field conditions   JF 
2:30p 4:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Game MARA - Easterly Game moved to 2:30 due to field conditions   CE 
Clover, Oakridge Middle School 9:00a 11:00a  >Baseball >Minor League> LKW Marlins-MIN6 Game Just Fresh-MIN4 Watson   RW 
11:00a 1:00p  >Baseball >Majors> LKW Braves-MAJ4 Game Truliant-MAJ1 Forsythe    
Waxhaw Elem. #2 12:00p 1:15p  >Softball>10U Softball> WAA - Swaenepoel Game 10U - Holifield   EH 
 Sun 04/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 3 1:00p 3:00p  >Challenge Baseball> 10U - CB Blum Practice    TS