Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 03/25/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Practice    LW 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak Practice    JH 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Practice  Sharing FIELD 4 with majors practice  TS 
SCAA Field 9 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Practice    LW 
 Tue 03/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
MP - Kiser-Chapman 6:00p 7:15p  >Softball>10U Softball> MPAA - Godman Game 10U - Holifield   EH 
SCAA Field 1 7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak    
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Game Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy   
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> LKW Braves-MAJ4 Game Jersey Mike's-MAJ2 Clouden   JA 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Truliant-TB1-Huitt Practice    CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Practice    JH 
Clover, Crowders Creek Elem Sch 6:00p 8:00p  >Baseball >Minor League> LKW Marlins-MIN6 Game LKW Cubs-MIN7   TS 
 Wed 03/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game Orangetheory-MIN2 Blum   PB 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Clean Juice-TB2-Franks Practice    CR 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
South Char Rec Asc - OP4 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> SCRA - Mackert Game 8U - Hanson    
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Game WCWAA - Bradford Rescheduled from 3/16/19 due to rain  CB 
 Thu 03/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Practice    LW 
7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Game Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson   JH 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Game LKW Yankees-MIN5   RW 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Game Truliant-MAJ1 Forsythe   TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Practice    CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    JH 
SCAA Field 8 4:00a 6:30a  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
 Fri 03/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 8U - CB Murphy Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
 Sat 03/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
MP - Kiser-Chapman 1:30p 2:45p  >Softball>10U Softball> MPAA - Perry Game 10U - Holifield rescheduled from 10:30 due to opening ceremonies  JP 
SCAA Field 10 9:00a 10:30a  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak   JH 
10:30a 12:00p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Game Masonic Lodge-MP1 Arbogast    
SCAA Field 3 9:00a 11:00a  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Game Nothing But Noodles-MIN1 Bankos   PB 
11:30a 1:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Practice    TS 
SCAA Field 4 9:30a 11:30a  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Game Jersey Mike's-MAJ2 Clouden   JA 
SCAA Field 5 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Game Truliant-TB1-Huitt   CR 
11:00a 12:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Game Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly   CR 
SCAA Field 6 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Game Clean Juice-TB2-Franks   CR 
SCAA Field 8 11:45a 1:30p  >Baseball >Big League>Senior League> Dilworth Sr Red Practice    SL 
1:45p 4:00p  >Baseball >Junior League> Northwest Practice  Commit Day - Registration closes  SL 
Clover, Bethel Elem School #1 3:00p 5:00p  >Baseball >Minor League> LKW Marlins-MIN6 Game LKW Yankees-MIN5   TS 
Clover, Crowders Creek Elem Sch 1:00p 3:00p  >Baseball >Majors> LKW Braves-MAJ4 Game Orangetheory-MAJ3 Soriano   TS 
3:00p 5:00p  >Baseball >Minor League> LKW Cubs-MIN7 Game Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy   
MARA #4 9:00a 10:15a  >Softball> 8U Softball> MARA - Winser Game 8U - Whitby   EW 
Mint Hill Field #2 12:00p 1:15p  >Softball> 8U Softball> MHAA - Johnson Game 8U - Hanson   DJ 
Weddington Main Field 1:30p 3:00p  >Softball>13U Softball> WCWAA - Smith Game 13U - Coleman   JS 
 Sun 03/31/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Charlotte, TBD 9:00a 5:00p  >Challenge Baseball> 10U - CB Blum Tournament  Game times and location TBD  TS 
Matthews, MARA 10:00a 2:00p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Game TBD Game times and location TBD.   TS