Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 12/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Desenti Game SYA B8-2 McGhee   CC 
8:00p 9:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > FPYC B8-2 Ragan Game Gum Springs B8-2 Price    CC 
Falls Church, Jackson MS Aux 7:30p 8:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > CYA B8-2 Dann Game South Loudoun B8-2 Choi   CC 
8:45p 10:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Gainesville B8-2 Compton Game Arlington B8-2 Ballard   CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > BRYC B8-2 Thomas Game McLean B8-2 Turgeon   CC 
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Fort Hunt B8-2 Forti Game Herndon B8-2 Harley   CC 
 Tue 12/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > CYA B8-2 Smith Game Lee District B8-2 McMinn   CC 
8:00p 9:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Arlington B8-2 Maher Game South County B8-2 Matthews   CC 
Falls Church, Jackson MS Aux 6:15p 7:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> BRYC G7-2 OConnor Game CYA G7-2 Francis   CC 
7:30p 8:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Arlington G7-2 Filides Game Gainesville G7-2 Naples   CC 
8:45p 10:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> South Loudoun G7-2 McGovern Game Mt. Vernon G7-2 Garey   CC 
 Wed 12/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Vienna G7-2 TOMLINSON Game Lee-Mt. Vernon G7-2 Carter   CC 
8:00p 9:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Springfield G7-2 Duckett Game McLean G7-2 Mendenhall   CC 
 Sat 12/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> McLean G7-2 Mendenhall Game Lee-Mt. Vernon G7-2 Carter   CC 
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Reston G7-2 Zeberlein Game CYA G7-2 Francis   CC 
5:45p 7:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Mt. Vernon G7-2 Garey Game Gainesville G7-2 Naples   CC 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Vienna B7-2 Morton Game McLean B7-2 Nance   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> CYA B7-2 Utterback Game Burke B7-2 Sturtevant   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Gainesville B7-2 Schwemer Game Turnpike B7-2 Burns   CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #2 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Tallent Game Springfield B8-1 Robinson   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Leggett Game Burke B8-1 Shouman   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Great Falls B7-1 Nickles Game McLean B7-1 Carey   CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Arlington B7-1 Shelley Game Vienna B7-1 STOLBURG   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> CYA B7-1 Cubbage Game Springfield B7-1 Arguedas   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Aquil Game SYA B7-1 Morin   CC 
7:00p 8:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Belvoir B7-2 Shern Game Annandale B7-2 Nelson   CC 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Arlington G8-1 Abundo Game FPYC G8-1 Lester   CC 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Manassas Park B8-1 Vick Game CYA B8-1 Lee   CC 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Great Falls B8-1 Krawczyk Game Gainesville B8-1 Page   CC 
6:00p 7:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Reston B8-1 Lansdowne Game Arlington B8-1 Davis   CC 
Annandale, Annandale HS-#2 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Varner Game Alexandria B7-2 Matthews   CC 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Springfield G7-1 Duckett Game Arlington G7-1 Eisenberg   CC 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Springfield G7-2 Duckett Game Arlington G7-2 Filides   CC 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Falls Church B7-2 Whitaker Game Arlington B7-2 Remedios   CC 
South Riding, Freedom HS-#2 2:15p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Fort Hunt B7-1 Koelsch Game South Loudoun B7-1 Webb-   CC 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Lee-Mt. Vernon B7-2 Rush Game South Loudoun B7-2 Ackley   CC 
4:45p 6:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> South Loudoun G7-2 McGovern Game BRYC G7-2 OConnor   CC 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:00p 3:10p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Gainesville G8-1 Gilliam Game McLean G8-1 Megas   CC 
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Burke G8-1 Edwards Game CYA G8-1 McConnell   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Gainesville B7-1 Weinschenk Game Reston B7-1 Robinson   CC 
 Sun 12/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Clifton, Centreville HS - side ct 5:00p 5:15p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS Aux 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 1:00p 1:15p  TBD no use    CC