Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 11/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH-Ardsley 1:00p 2:15p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> OLPH-Ardsley Blue 3A3 Game St. Theresa-Brclf Red 3A3   FT 
2:15p 3:30p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> OLPH-Ardsley White 4CO1 Game St. Patrick-Armonk White 4CO1   DH 
3:30p 4:45p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 2 Div> OLPH-Ardsley White 6CO2 Game St. Augustine-Larch White 6CO2    
4:45p 6:00p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 2 Div> OLPH-Ardsley White CN 7CO2 Game St. Augustine-Ossng White 7CO2 was 6:00p  JDG 
St. Patrick-Armonk 9:00a 10:15a  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 2 Div> St. Patrick-Armonk Green 7GCO2 Game Holy Name-Croton 7GCO2    
10:15a 11:30a  >8th Grade Boys>8th Grade Boys B2 Div> St. Patrick-Armonk 8B2 Game Holy Name-Croton CN 8B2   DD 
2:15p 3:30p  >High School>10th Grade Boys JV1 Div> St. Patrick-Armonk Green 10JV1 Game Holy Family-New Roc 10JV1    
3:30p 4:45p  >High School>11th-12th Grade Boys Var2 Div> St. Patrick-Armonk 12V2 Game St. JohnandPaul-Lrch Red 12V2   EG 
4:45p 6:00p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B1 Div> St. Patrick-Armonk Green 5B1 Game St. Patrick-Bedford 5B1    
St. Patrick-Bedford 9:00a 10:15a  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A2 Div> St. Patrick-Bedford White 3GA2 Game Holy Innocents-Plvl Black 3GA2   KN 
10:15a 11:30a  >5th Grade Girls>5th Grade Girls A Div> St. Patrick-Bedford 5GA Game St. John-Mahopac 5GA   KN 
11:30a 12:45p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls B2 Div> St. Patrick-Bedford 7GB2 Game Ann Seton-Shrub Oak 7GB2   KN 
12:45p 2:00p  >High School>11th-12th Grade Boys Var2 Div> St. Patrick-Bedford Green 12V2 Game Holy Family-New Roc Blue 12V2   KN 
2:00p 3:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 4 Div> St. Patrick-Bedford White 7CO4 Game Holy Name-Croton White CN 7CO4   KN 
3:15p 4:30p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls B Div> St. Patrick-Bedford Green 6GB Game Holy Innocents-Plvl White CN 6GB   KN 
4:30p 5:45p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls B Div> St. Patrick-Bedford White 6GB Game IC-Tuckahoe White 6GB   KN 
5:45p 7:00p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 4 Div> St. Patrick-Bedford 5GCO4 Game Holy Rosary-Hwthrn Blue 5GCO4   MP 
St. Lawrence-Brewster 8:30a 9:45a  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A4 Div> St. Lawrence-Brewster 3GA4 Game St. John-Mahopac 3GA4   GM 
9:45a 11:00a  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 4 Div> St. Lawrence-Brewster Red 6CO4 Game St. Ann-Ossining 6CO4   TN 
11:00a 12:15p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 4 Div> St. Lawrence-Brewster 5GCO4 Game St. James-Carmel 5GCO4   TN 
12:15p 1:30p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys B2 Div> St. Lawrence-Brewster 8B2 Game St. Columbanus-Peekskill CN 8B2   TN 
1:30p 2:45p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 4 Div> St. Lawrence-Brewster 7CO4 Game St. John-Mahopac White 7CO4   TN 
St. Theresa-Briarcliff 1:30p 2:45p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A4 Div> St. Theresa-Brclf Gold 3A4 Game St. Patrick-Bedford 3A4   KN 
2:45p 4:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B2 Div> St. Theresa-Brclf 4B2 Game St. James-Carmel Red 4B2   DS 
4:00p 5:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys B2 Div> St. Theresa-Brclf Red 7B2 Game Holy Rosary-Hwthrn 7B2   BH 
6:30p 7:45p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Blue Div> St. Theresa-Brclf Red 8CB Game Reformed Church-Brnxvl 8CB Reformed Church cancelled - not enough players  RM 
St. Joseph-Bronxville 9:00a 10:00a  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A1 Div> St. Joseph-Brnxvl 3GA1 Game Holy Name-New Roc 3GA1   TZ 
10:00a 11:00a  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Orange 2 Div> St. Joseph-Brnxvl Blue 4GCO2 Game Ann Seton-Shrub Oak 4GCO2   DH 
11:00a 12:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> St. Joseph-Brnxvl White 4CO1 Game OLPH St. Cath-Pelham 4CO1    
12:00p 1:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 2 Div> St. Joseph-Brnxvl Blue 4CO2 Game St. Patrick-Armonk Black 4CO2    
2:15p 3:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls B Div> St. Joseph-Brnxvl White 8GB Game Holy Name-New Roch 8GB    
3:30p 4:45p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 1 Div> St. Joseph-Brnxvl Blue 6CO1 Game St. Eugene-Yonkers Blue 6CO1    
4:45p 6:00p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 1 Div> St. Joseph-Brnxvl White 7GCO1 Game Transfiguration Green 7GCO1   DH 
St. Columbanus 1:30p 2:45p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls A Div> St. Columbanus-Peekskill 7GA Game St. James-Carmel 7GB2   AC 
2:45p 4:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B2 Div> St. Columbanus-Peekskill CN 6B2 Game St. Theresa-Brclf Gold 6B2   AC 
4:00p 5:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Blue Div> St. Columbanus-Peekskill 7CB Game St. Joseph-Brnxvl Red 7CB   DH 
Annunciation 9:00a 10:15a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> Annunciation OLOF Blue 3A2 Game Holy Name-New Roch Blue 3A2   PC 
10:15a 11:30a  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A2 Div> Annunciation OLOF Blue 3GA2 Game OLPH St. Cath-Pelham Blue 3GA2   PC 
11:30a 12:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B2 Div> Annunciation OLOF Blue 5B2 Game Ann Seton-Shrub Oak Red 5B2   PC 
12:45p 2:00p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Blue Div> Annunciation OLOF Gold 7GCB Game Holy Rosary-Hwthrn 7GCB   PC 
2:00p 3:15p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> Annunciation OLOF Blue 4CO1 Game IC-Irvington 4CO1   PC 
3:15p 4:30p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 1 Div> Annunciation OLOF Blue 7CO1 Game Holy Family-New Roc 7CO1    
4:30p 5:45p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys B1 Div> Annunciation OLOF Gold 7B1 Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 7B1   PC 
5:45p 7:00p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> Annunciation OLOF Blue 6GCO1 Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 6GCO1   PC 
7:00p 8:00p  >High School>10th Grade Boys JV1 Div> Annunciation OLOF Blue 10JV1 Game Resurrection-Rye Green 10JV1 Resurrection Forfeit  RM 
Sacred Heart-Hartsdale 9:00a 10:15a  >High School>10th Grade Boys JV2 Div> Sacred Heart-Hartsdale 10JV2 Game Holy Innocents-Plvl White 10JV2   RC 
10:15a 11:30a  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B1 Div> Sacred Heart-Hartsdale 6B1 Game IONA Prep Lower Schl 6B1   RC 
11:30a 12:45p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 2 Div> Sacred Heart-Hartsdale 5GCO2 Game Holy Innocents-Plvl White 5GCO2   RC 
12:45p 2:00p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys B1 Div> Sacred Heart-Hartsdale 7B1 Game Holy Name-New Roch 7B1   RC 
2:00p 3:15p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls B2 Div> Sacred Heart-Hartsdale 7GB2 Game St. Gregory-Harrison 7GB2   RC 
3:15p 4:30p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Blue Div> Sacred Heart-Hartsdale 6GCB Game OLPH St. Cath-Pelham 6GCB   RC 
Holy Rosary-Hawthorne 11:00a 12:15p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls A Div> Holy Rosary-Hwthrn WHITE 6GA Game Resurrection-Rye Black 6GA    
12:15p 1:30p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls B Div> Holy Rosary-Hwthrn CN 4GB Game Annunciation OLOF Blue 4GB    
1:30p 2:45p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B2 Div> Holy Rosary-Hwthrn Blue 4B2 Game St. Patrick-Bedford 4B2   BM 
2:45p 4:00p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Blue Div> Holy Rosary-Hwthrn 8GCOB Game St. Gregory-Harrison 8GCO1    
4:00p 5:15p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 2 Div> Holy Rosary-Hwthrn Blue 6GCO2 Game Holy Name-Valhalla White 6GCO2   CR 
5:15p 6:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B1 Div> Holy Rosary-Hwthrn Gold 5B1 Game Resurrection-Rye Green 5B1    
IC-Irvington 10:00a 11:15a  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A3 Div> IC-Irvington CN 3GA3 Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 3GA3   JK 
11:15a 12:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Orange 2 Div> IC-Irvington 8GCO2 Game St. John and Mary-Chap CN 8GCO2   BH 
1:45p 3:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> IC-Irvington 8CO2 Game St. John-Mahopac 8CO2   GM 
3:00p 4:15p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B1 Div> IC-Irvington 6B1 Game OLO Mercy- Black CN 6B1   JM 
St. Mary-Katonah 11:15a 12:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 4 Div> St. Mary-Katonah White 6CO4 Game St. Lawrence-Brewster Black 6CO4   TN 
12:30p 1:45p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls A Div> St. Mary-Katonah Blue CN 8GA Game St. Patrick-Bedford 8GA   KN 
1:45p 3:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B2 Div> Holy Name-Croton CN 6B2 Game St. Mary-Katonah Blue 6B2 Was 9:45 at HNC   
4:15p 5:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Orange 2 Div> St. Mary-Katonah White 8GCO2 Game OLO Loretto-Garrsn 8GCO2   JM 
St. Augustine-Larchmont 3:15p 4:30p  >High School>10th Grade Boys JV2 Div> St. Augustine-Larch Green 10JV2 Game St. John and Mary-Chap CN 10JV2   BH 
4:30p 5:45p  >High School>9th Grade Boys JV2 Div> St. Augustine-Larch Green 9JV2 Game Holy Rosary-Hwthrn 9JV2   IG 
St. John and Paul 3:15p 4:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 1 Div> St. JohnandPaul-Lrch 5CO1 Game St. Augustine-Ossng White 5CO1   TA 
4:30p 5:45p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls B Div> St. JohnandPaul-Lrch White 8GB Game IHM-Scarsdale 8GB   MD 
5:45p 7:00p  >High School>9th-10th Grade JV Girls > St. JohnandPaul-Lrch Red 910G Game St. Patrick-Armonk 910G   JV 
St. Vito-Mamaroneck 11:00a 12:15p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Blue Div> St. Vito-Mamaroneck Black 4CB Game Reformed Church-Brnxvl 4CB   DC 
12:15p 1:30p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Blue Div> St. Vito-Mamaroneck 4GCB Game OLPH St. Cath-Pelham 4GCB   DC 
1:30p 2:45p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 1 Div> St. Vito-Mamaroneck 8CO1 Game IHM-Scarsdale 8CO1   DC 
2:45p 4:00p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> St. Vito-Mamaroneck 6GCO1 Game IC-Irvington 6GCO1   DC 
4:00p 5:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 1 Div> St. Vito-Mamaroneck 7CO1 Game Holy Innocents-Plvl Black 7CO1   DC 
5:15p 6:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Blue Div> St. Vito-Mamaroneck 6CB Game OLPH St. Cath-Pelham Gold 6CB   DC 
Henry Hud HS-All Saints 3:00p 4:15p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A4 Div> All Saints-Montrose White 3A4 Game Holy Name-Croton 3A4    
3:00p 4:15p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B2 Div> All Saints-Montrose White CN 4B2 Game Holy Name-Valhalla White 4B2   KL 
4:15p 5:30p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 2 Div> All Saints White CN C6GCO2 Game St. Lawrence-Brewster 6GCO2   BS 
5:30p 6:45p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls B Div> All Saints-Montrose White 5GB Game OLPH St. Cath-Pelham 5GB    
6:45p 8:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys A Div> All Saints-Montrose White CN 8A Game St. James-Carmel White 8A   MV 
Holy Family-New Rochelle 9:00a 10:15a  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B1 Div> Holy Family-New Roc 4B1 Game Holy Rosary-Hwthrn White CN 4B1   GV 
10:15a 11:30a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A1 Div> Holy Family-New Roc Gold 3A1 Game Holy Rosary-Hwthrn White CN 3A1   JC 
11:30a 12:45p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> Holy Family-New Roc Blue 3A2 Game St. Gregory-Harrison 3A2    
12:45p 2:00p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 1 Div> Holy Family-New Roc 7GCO1 Game St. JohnandPaul-Lrch 7GCO1    
2:00p 3:15p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls B Div> Holy Family-New Roc 5GB Game OLPH-Ardsley Blue 5GB    
4:30p 5:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B1 Div> Holy Family-New Roc 5B1 Game Annunciation OLOF Gold 5B1 was 5:45p   
5:45p 7:00p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls A Div> Holy Family-New Roc 8GA Game Resurrection-Rye Black 8GA was 4:30  RM 
7:00p 8:15p  >High School>11th-12th Grade Boys Var2 Div> Holy Family-New Roc Gold 12V2 Game Sacred Heart-Hartsdale 12V2   BR 
8:15p 9:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 1 Div> Holy Family-New Roc Gold 6CO1 Game St. Gregory-Harrison 6CO1   MM 
Holy Name-New Rochelle 10:15a 11:30a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A1 Div> Holy Name-New Roch Gold 3A1 Game Holy Name-Valhalla White 3A1 closed gap   
11:30a 12:45p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> Holy Name-New Roch Gold 4CO1 Game OLO Mercy- White CN 4CO1    
Salesian HS-Holy Name NR 2:15p 3:30p  >High School>10th Grade Boys JV2 Div> Holy Name-New Roch CN 10JV2 Game St. Matthew OLPH 10JV2 was 1:00p  FT 
3:30p 4:45p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B1 Div> Holy Name-New Roch CN 6B1 Game OLPH St. Cath-Pelham 6B1    
4:45p 6:00p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B2 Div> Holy Name-New Roch 5B2 Game St. Matthew-Hstngs White 5B2   ENH 
St. Ann-Ossining 12:15p 1:30p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A4 Div> St. Ann-Ossining 3A4 Game St. Lawrence-Brewster 3A4    
1:30p 2:45p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A3 Div> St. Ann-Ossining 3GA3 Game Transfiguration 3GA3    
2:45p 4:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys B1 Div> St. Ann-Ossining White 8B1 Game Annunciation OLOF Gold 8B1 was 11/17   
4:00p 5:15p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls B Div> St. Ann-Ossining 6GB Game Ann Seton-Shrub Oak 6GB    
5:15p 6:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 4 Div> St. Ann-Ossining CN 5GCO4 Game St. Theresa-Brclf 5GCO4    
Sacred Heart-Patterson 10:00a 11:15a  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Blue Div> Sacred Heart-Pattrsn Red 8CB Game St. Eugene-Yonkers Blue 8CB    
Bedford Road School 10:30a 11:45a  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Innocents-Plvl White 6CO2 Game St. JohnandPaul-Lrch 6CO2    
11:45a 1:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Innocents-Plvl Black 4CO2 Game St. Lawrence-Brewster 4CO2   TN 
1:00p 2:15p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 4 Div> Holy Innocents-Plvl Black 6CO4 Game Ann Seton-Shrub Oak 6CO4    
2:15p 3:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Innocents-Plv White CN 5CO2 Game St. Lawrence-Brewster 5CO2   TN 
3:30p 4:45p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Blue Div> Holy Innocents-Plvl White 8CB Game OL Mt Carmel-Elmsfrd Blue 8CB   AT 
4:45p 6:00p  >High School>9th Grade Boys JV2 Div> Holy Innocents-Plvl Black 9JV2 Game Holy Family-New Roc Blue 9JV2   KG 
Plsntvl MS-Holy Innocent 9:30a 10:45a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> Holy Innocents-Plvl White 3A3 Game St. Joseph-Brnxvl Blue 3A3 was 8:15a  PM 
10:45a 12:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 3 Div> Holy Innocents-Plvl Gold 6CO3 Game St. John and Mary-Chap 6CO3   BH 
12:00p 1:15p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A1 Div> OLPH St. Cath-Pelham Gold 3GA1 Game Holy Innocents-Plvl White 3GA1   
1:15p 2:30p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys B1 Div> Holy Innocents-Plvl Black 8B1 Game OLPH-Ardsley White 8B1 was 2:30p  BC 
2:30p 3:45p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 3 Div> Holy Innocents-Plvl White 7CO3 Game Holy Name-Croton Blue 7CO3 was 1:15p  PD 
3:45p 5:00p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A4 Div> Holy Innocents-Plvl Black CN 3A4 Game St. John and Mary-Chap 3A4 was 9:30a  BH 
3:45p 5:00p  >High School>11th-12th Grade Girls Var Div> Holy Innocents-Plvl White 12G Game Sacred Heart-Hartsdale 12G to be rescheduled: Date TBD  JM 
Corpus Christi 8:00a 9:15a  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> St. John Bosco 4CO1 Game OL Mt Carmel-Elmsfrd Blue 4CO1   SG 
9:15a 10:30a  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Orange 1 Div > St. John Bosco 8GCO1 Game OLO Mercy- CN 8GCO1 WILL BE RESCHEDULED FROM THIS DATE  RM 
10:30a 11:45a  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 1 Div> St. John Bosco 5CO1 Game St. Augustine-Larch Green 5CO1   TF 
11:45a 1:00p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> St. John Bosco 6GCO1 Game Holy Name-New Roch 6GCO1    
1:00p 2:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Blue Div> St. John Bosco 7CB Game St. John the Baptist-Ynkrs 7CB    
2:15p 3:30p  >High School>9th Grade Boys JV1 Div> St. John Bosco 9JV1 Game Holy Innocents-Plvl White 9JV1   KC 
Our Lady of Mercy-CYP 9:00a 10:00a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> OLO Mercy- White CN 3A2 Game St. Patrick-Armonk White 3A2   EB 
10:00a 11:15a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> OLO Mercy- Black CN 3A3 Game OLO Loretto-Garrsn 3A3   TM 
11:15a 12:30p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B1 Div> OLO Mercy- Black CN 4B1 Game IONA Prep Lower Schl 4B1   TM 
12:30p 1:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Blue Div> OLO Mercy- White CN 5CB Game Holy Name-Croton 5CB   TM 
1:45p 3:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Mercy- CN 8CO1 Game OLPH St. Cath-Pelham 8CO1   PN 
3:00p 4:15p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Mercy- Orange CN 5CO1 Game Holy Innocents-Plv Black CN 5CO1    
4:15p 5:30p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Mercy- CN 7CO1 Game IC-Tuckahoe White 7CO1   AC 
IHM-Scarsdale 1:00p 2:00p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A2 Div> IHM-Scarsdale White 3GA2 Game Holy Rosary-Hwthrn CN 3GA2   DS 
2:00p 3:00p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys A Div> IHM-Scarsdale Blue 5A Game St. Gregory-Harrison 5A   PD 
3:00p 4:00p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls B Div> IHM-Scarsdale 4GB Game St. John-Mahopac 4GB   PC 
4:00p 5:00p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Blue Div> IHM-Scarsdale Gold 5CB Game St. Joseph-Brnxvl Red 5CB   DH 
Ann Seton-Shrub Oak 9:15a 10:30a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> Ann Seton-Shrub Oak Red 3A2 Game IC-Tuckahoe White 3A2    
10:30a 11:45a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> Ann Seton-Shrub Oak Blue 3A3 Game IC-Irvington CN 3A3   ICI 
11:45a 1:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys A Div> Ann Seton-Shrub Oak 4A Game Holy Innocents-Plvl White 4A    
1:00p 2:15p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls A Div> Ann Seton-Shrub Oak 4GA Game St. Gregory-Harrison 4GA    
2:15p 3:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys A Div> Ann Seton-Shrub Oak 5A Game St. Joseph-Brnxvl White 5A   DH 
3:30p 4:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B1 Div> Ann Seton-Shrub Oak White 5B1 Game St. Mary-Katonah 5B1    
6:50p 8:05p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls B Div> Ann Seton-Shrub Oak 5GB Game Holy Name-Croton 5GB   AP 
8:05p 9:20p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys B2 Div> Ann Seton-Shrub Oak 7B2 Game OLO Sorrows-WP 7B2    
Transfiguration 9:00a 10:15a  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> Transfiguration 3A3 Game St. Patrick-Armonk Green 3A3    
10:15a 11:30a  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Orange 1 Div> Transfiguration 4GCO1 Game St. Gregory-Harrison 4GCO1    
11:30a 12:45p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> Transfiguration 6GCO1 Game OL Mt Carmel-Elmsfrd Blue 6GCO1   RS 
12:45p 2:00p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 2 Div> Transfiguration Gold 7GCO2 Game St. Augustine-Ossng White 7GCO2    
2:00p 3:15p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 3 Div> Transfiguration 6CO3 Game St. Lawrence-Brewster White 6CO3   TN 
3:15p 4:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 3 Div> Transfiguration 5GCO3 Game Holy Name-Valhalla White 5GCO3    
IC-Tuckahoe 12:00p 1:00p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls A Div> IC-Tuckahoe White 4GA Game OLPH St. Cath-Pelham 4GA from 12/14  JS 
1:00p 2:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys A Div> IC-Tuckahoe White 4A Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 4A   AC 
2:00p 3:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys A Div> IC-Tuckahoe White 7A Game Holy Name-Croton 7A   AC 
3:15p 4:30p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls B1 Div> IC-Tuckahoe White 7GB1 Game OLO Sorrows-WP 7GB1    
4:30p 5:45p  >High School>11th-12th Grade Boys Var1 Div> IC-Tuckahoe White 12V1 Game St. JohnandPaul-Larch White 12V1   AC 
5:45p 6:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B1 Div> IC-Tuckahoe White 5B1 Game IONA Prep Lower Schl 5B1   AC 
6:45p 8:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys A Div> IC-Tuckahoe White 6A Game St. James-Carmel White 6A   AC 
8:00p 9:15p  >High School>9th Grade Boys JV1 Div> IC-Tuckahoe White 9JV1 Game Annunciation OLOF Blue 9JV1   AC 
Holy Name-Valhalla 12:00p 1:15p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A2 Div> Holy Name-Valhalla Blue 3GA2 Game St. Theresa-Brclf 3GA2   CR 
1:15p 2:30p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Orange 2 Div> Holy Name-Valhalla White 4GCO2 Game Holy Innocents-Plvl Black 4GCO2   CR 
2:30p 3:45p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 1 Div> Holy Name-Valhalla Blue 4CO1 Game St. Eugene-Yonkers Blue 4CO1    
Mt Pleasant Com Center 4:00p 5:15p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Name-Valhalla Blue 5CO2 Game St. Theresa-Brclf Gold 5CO2   CE 
5:15p 6:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Name-Valhalla White 6CO2 Game OLO Sorrows-WP Blue 6CO2   CR 
6:30p 7:45p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 2 Div> Holy Name-Valhalla Blue 7CO2 Game IHM-Scarsdale White 7CO2   CR 
Our Lady of Sorrows 9:30a 10:45a  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 2 Div> OLO Sorrows-WP 5GCO2 Game St. Gregory-Harrison 5GCO2    
10:45a 12:00p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 2 Div> OLO Sorrows-WP 6GCO2 Game OLO Loretto-Garrsn 6GCO2   SP 
12:00p 1:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Sorrows-WP White 8CO1 Game St. Gregory-Harrison 8CO1    
1:15p 2:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Sorrows-WP White 6CO1 Game Resurrection-Rye Red 6CO1    
2:30p 3:45p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Orange 2 Div> OLO Sorrows-WP 8GCO2 Game Holy Innocents-Plvl White 8GCO2    
3:45p 5:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> OLO Sorrows-WP Blue 8CO2 Game St. James-Carmel Red 8CO2   CP 
5:00p 6:15p  >High School>11th-12th Grade Boys Var2 Div> OLO Sorrows-WP 12V2 Game St. Augustine-Larch Green 12V2   CK 
6:15p 7:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 1 Div> OLO Sorrows-WP 5CO1 Game IC-Tuckahoe White 5CO1   CL 
Sacred Heart-Yonkers GS 6:00p 7:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> Sacred Heart-Yonkers 8CO2 Game Holy Name-Valhalla Blue 8CO2    
7:15p 8:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls A Div> Sacred Heart-Yonkers 8GA Game St. John-Mahopac 8GA    
 Sun 12/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH-Ardsley 12:00p 1:15p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> OLPH-Ardsley White 3A2 Game St. Patrick-Armonk White 3A2   EB 
1:15p 2:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls B Div> OLPH-Ardsley Blue 5GB Game All Saints-Montrose White 5GB    
3:45p 5:00p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls B Div> OLPH-Ardsley 4GB Game Holy Rosary-Hwthrn CN 4GB   KC 
5:00p 6:15p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls A Div> OLPH-Ardsley 6GA Game St. Joseph-Brnxvl White 6GA    
St. Patrick-Armonk 12:00p 1:15p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 4 Div> St. Patrick-Armonk White 5GCO4 Game St. Augustine-Ossng White 5GCO4   MR 
1:15p 2:30p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 1 Div> St. Patrick-Armonk White 7GCO1 Game OLO Mercy- CN 7GCO1    
2:30p 3:45p  >High School>9th Grade Boys JV1 Div> St. Patrick-Armonk White 9JV1 Game Resurrection-Rye Blue 9JV1    
3:45p 5:00p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls B Div> St. Patrick-Armonk 6GB Game St. Patrick-Bedford Green 6GB   KN 
St. Patrick-Bedford 12:30p 1:45p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls A Div> St. Patrick-Bedford 4GA Game St. Gregory-Harrison 4GA   KN 
1:45p 3:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 3 Div> St. Patrick-Bedford 6CO3 Game St. John and Mary-Chap 6CO3   BH 
3:00p 4:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 3 Div> St. Patrick-Bedford Green 7CO3 Game St. Augustine-Ossng Blue 7CO3   KN 
St. Theresa-Briarcliff 12:45p 2:00p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B2 Div> St. Theresa-Brclf 4B2 Game All Saints-Montrose White CN 4B2   KL 
3:15p 4:30p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> St. Theresa-Brclf Gold 8CO2 Game St. Augustine-Ossng Blue 8CO2   NN 
5:45p 7:00p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 3 Div> St. Theresa-Brclf Red 6CO3 Game St. Augustine-Larch Green 6CO3 Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
Bronxville HS 1:00p 2:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 1 Div> Chapel School-Bronxville 8CO1 Game St. John Bosco 8CO1 Bosco 8CO1 withdrew from League  SP 
2:15p 3:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Blue Div> Chapel School-Bronxville 8GCOB Game Sacred Heart-Pattrsn Red 8GCOB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
3:30p 4:45p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Blue Div> Chapel School-Bronxville 7CB Game St. John Bosco 7CB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
Chapel School 3:30p 4:45p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Blue Div> Chapel School-Bronxville 6GCB Game Reformed Church-Brnxvl 6GCB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
5:00p 6:15p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Blue Div> Chapel School-Bronxville 5GCB Game OLPH St. Cath-Pelham 5GCB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
St. Joseph-Bronxville 2:00p 3:00p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> St. Joseph-Brnxvl Red 3A2 Game OLPH St. Cath-Pelham Blue 3A2   DH 
5:30p 6:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 1 Div> St. Joseph-Brnxvl White 5GCO1 Game Resurrection-Rye Red 5GCO1   DH 
6:30p 7:45p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls C Orange 1 Div> St. Joseph-Brnxvl White 7GCO1 Game St. Vito-Mamaroneck 7GCO1   DC 
Annunciation 12:00p 1:15p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls B Div> Annunciation OLOF Blue 4GB Game Holy Innocents-Plvl White 4GB   PC 
2:30p 3:45p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 2 Div> Annunciation OLOF Blue 6CO2 Game IC-Tuckahoe Blue 6CO2   AC 
5:00p 6:15p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls A Div> Annunciation OLOF Gold 6GA Game St. James-Carmel 6GA Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
HNHoly Name-Croton 1:30p 2:45p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Blue Div> Holy Name-Croton CN 4CB Game St. Anthony-Yonkers 4CB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
5:15p 6:30p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B2 Div> Holy Name-Croton CN 6B2 Game St. Theresa-Brclf Gold 6B2    
OLO Loretto-Garrison Sch 2:30p 3:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Blue Div> OLO Loretto-Garrsn Blue 5CB Game St. Joseph-Brnxvl Red 5CB Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
St. Matthew-Hastings HS2 1:15p 2:30p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys B2 Div> St. Matthew-Hstngs White 5B2 Game St. Lawrence-Brewster 5B2   TN 
St. Matthews-Hasting HS1 12:00p 1:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> St. Matthew-Hstngs Blue 8CO2 Game Holy Innocents-Plvl Gold 8CO2   LH 
1:15p 2:30p  >High School>9th Grade Boys JV2 Div> St. Matthew OLPH 9JV2 Game IC-Tuckahoe Blue 9JV2   ENH 
2:30p 3:45p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys A Div> St. Matthew-Hstngs Blue 6A Game St. Mary-Katonah Gold 6A   ENH 
3:45p 5:00p  >High School>11th-12th Grade Boys Var1 Div> St. Matthew-Hstngs 12V1 Game St. Patrick-Bedford White 12V1   ENH 
Holy Rosary-Hawthorne 1:00p 2:15p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys B1 Div> Holy Rosary-Hwthrn White CN 4B1 Game St. Gregory-Harrison 4B1   GV 
2:15p 3:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 3 Div> Holy Rosary-Hwthn White 5GCO3 Game Transfiguration 5GCO3   RS 
3:30p 4:45p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 2 Div> Holy Rosary-Hwthrn Blue 6GCO2 Game All Saints White CN C6GCO2    
4:45p 6:00p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 1 Div> Holy Rosary-Hwthrn White 5CO1 Game St. John Bosco 5CO1   MP 
IC-Irvington 1:15p 2:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls B Div> IC-Irvington 5GB Game OLPH St. Cath-Pelham 5GB   CP 
2:30p 3:45p  >5th Grade Boys>5th Grade Boys C Orange 2 Div> IC-Irvington 5CO2 Game St. Theresa-Brclf Gold 5CO2   AV 
St. Mary-Katonah 2:15p 3:30p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls C Orange 2 Div> St. Mary-Katonah White 8GCO2 Game OLPH-Ardsley 8GCO2    
3:30p 4:45p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls A Div> St. Mary-Katonah 5GA Game St. Patrick-Armonk Green 5GA was 11/30   
St. John and Paul 12:30p 1:45p  >High School>10th Grade Boys JV2 Div> St. JohnandPaul-Lrch Red 10JV2 Game St. John Bosco 10JV2   KC 
3:00p 4:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 1 Div> St. JohnandPaul-Lrch Red 7CO1 Game OLO Mercy- CN 7CO1    
5:30p 6:45p  >High School>9th-10th Grade JV Girls > St. JohnandPaul-Lrch White 910G Game Sacred Heart-Pattrsn Red 910G   RM 
Mahopac MS Gym 1 12:30p 1:45p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A3 Div> St. John-Mahopac White 3A3 Game OLO Mercy- Black CN 3A3 Cancelled - No reschedule  RM 
Holy Family-New Rochelle 1:00p 2:15p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A1 Div> Holy Family-New Roc 3GA1 Game OLPH St. Cath-Pelham Gold 3GA1   
2:15p 3:30p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys A Div> Holy Family-New Roc 8A Game IC-Tuckahoe White 8A    
3:30p 4:30p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Blue Div> Holy Family-New Roc 4GCB Game OLPH St. Cath-Pelham 4GCB   MB 
St. Ann-Ossining 1:30p 2:45p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls A Div> St. Ann-Ossining 4GA Game IC-Tuckahoe White 4GA   AC 
2:45p 4:00p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys B2 Div> St. Ann-Ossining Black 8B2 Game IONA Prep Lower Schl Maroon 8B2    
4:00p 5:15p  >8th Grade Girls>8th Grade Girls B Div> St. Ann-Ossining 8GB Game Holy Name-Croton 8GB    
St. Augustine-Ossining 1:45p 3:00p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Orange 2 Div> St. Augustine-Ossng Blue 4GCO2 Game St. Patrick-Armonk 4GCO2   NN 
3:00p 4:15p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys C Orange 2 Div> St. Augustine-Ossng White 4CO2 Game Holy Innocents-Plvl Black 4CO2   NN 
Corpus Christi 1:00p 2:15p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Orange 1 Div> St. John Bosco 4GCO1 Game IC-Tuckahoe White 4GCO1   KC 
2:15p 3:30p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 2 Div> St. John Bosco 5GCO2 Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 5GCO2   KC 
3:30p 4:45p  >4th Grade Girls>4th Grade Girls C Blue Div> St. John Bosco 4GCB Game St. John and Mary-Chap 4GCB    
4:45p 6:00p  >High School>11th-12th Grade Boys Var1 Div> St. John Bosco 12V1 Game St. Gregory-Harrison 12V1   MM 
Our Lady of Mercy-CYP 12:00p 1:00p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> OLO Mercy- White CN 3A2 Game Holy Rosary-Hwthrn Blue CN 3A2 Cancelled for weather  RM 
1:00p 2:15p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys B1 Div> OLO Mercy- Black CN 6B1 Game Holy Rosary-Hwthrn 6B1   RM 
2:15p 3:30p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> OLO Mercy- CN 6GCO1 Game IC-Irvington 6GCO1   TM 
Resurrection Doty Gym 12:15p 1:30p  >6th Grade Girls>6th Grade Girls C Orange 1 Div> Resurrection-Rye Blue 6GCO1 Game Annunciation OLOF Blue 6GCO1    
4:00p 5:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 1 Div> Resurrection-Rye Blue 8CO1 Game St. Gregory-Harrison 8CO1    
5:15p 6:30p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys A Div> Resurrection-Rye Black 8A Game Holy Name-Valhalla White 8A    
6:30p 7:45p  >7th Grade Girls>7th Grade Girls B1 Div> Resurrection-Rye Silver 7GB1 Game IC-Irvington 7GB1   JW 
Resurrection Grammar 1:30p 2:45p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 2 Div> Resurrection-Rye Green 5GCO2 Game St. Gregory-Harrison 5GCO2    
IHM-Scarsdale 1:00p 2:00p  >5th Grade Girls>5th Grade Girls C Orange 1 Div> IHM-Scarsdale 5GCO1 Game St. Augustine-Larch Green 5GCO1   MW 
3:00p 4:15p  >6th Grade Boys>6th Grade Boys C Orange 1 Div> IHM-Scarsdale 6CO1 Game IC-Tuckahoe White 6CO1    
Transfiguration 1:00p 2:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys C Orange 2 Div> Transfiguration 7CO2 Game St. Theresa-Brclf Gold 7CO2   BL 
2:15p 3:30p  >3rd Grade Girls >3rd Grade Girls A3 Div> Transfiguration 3GA3 Game Sacred Heart-Dobbs Ferry 3GA3   RS 
IC-Tuckahoe 1:30p 2:30p  >4th Grade Boys>4th Grade Boys A Div> IC-Tuckahoe Blue 4A Game Holy Innocents-Plvl White 4A   AC 
2:15p 3:15p  >3rd Grade Boys>3rd Grade Boys A2 Div> IC-Tuckahoe White 3A2 Game Annunciation OLOF Blue 3A2 was 12/7  AC 
7:15p 8:15p  >High School>10th Grade Boys JV1 Div> IC-Tuckahoe White 10JV1 Game Resurrection-Rye Green 10JV1 Cancelled for weather - will be rescheduled  RM 
Our Lady of Sorrows 1:00p 2:15p  >7th Grade Boys>7th Grade Boys B2 Div> OLO Sorrows-WP 7B2 Game OLPH-Ardsley Blue 7B2   TG 
2:15p 3:30p  >High School>11th-12th Grade Boys Var2 Div> OLO Sorrows-WP 12V2 Game St. Patrick-Bedford Green 12V2   CK 
3:30p 4:45p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> OLO Sorrows-WP Blue 8CO2 Game IC-Irvington 8CO2    
Sacred Heart-Yonkers GS 1:00p 2:15p  >8th Grade Boys>8th Grade Boys C Orange 2 Div> Sacred Heart-Yonkers 8CO2 Game Transfiguration 8CO2   RS