Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 11/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Great Falls B6-3 Britt Game FPYC B6-3 Malesky   CC 
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Lee Mt. Vernon B6-3 Stewart Game CYA B6-3 Lugo   CC 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Turnpike B6-3 Ours Game Springfield B6-3 Wilson   CC 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Alexandria B7-3 Thomas Game Gainesville B7-3 Lingenfelder   CC 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Reston B8-3 Birkland Game Burke B8-3 Smydra   CC 
Alexandria, Gum Springs CC 2:45p 4:00p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Gum Springs B5- Sprocker Game South County B5 - Arora pool  CC 
4:00p 5:15p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Lee Mt. Vernon B5 - Day Game Vienna B5 -B DAVIS pool  CC 
5:15p 6:30p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Vienna G5-B KONSTAS Game Fort Belvoir G5- Washington pool  CC 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:00p 10:00p  TBD no use  no use   CC 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:00p 10:00p  TBD no use  no use   CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 9:00p  TBD no use  no use   CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #2 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Great Falls B7-3 Willson Game South County B7-3 Lloyd   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> CYA B7-3 Prochazka Game South Loudoun B7-3 Cook   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Burke B7-3 DiSilvestro Game Springfield B7-3 Kelly   CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> CYA B5 - Martin Game Falls Church B5 - Greiner   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B8-3 Peters Game Burke B8-3 Petro   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B8-3 Simonik Game Baileys B8-3 TBD   CC 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> CYA G8-2 Rathinavelu Game SYA G8-2 Heslep   CC 
3:30p 4:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Baileys CC G8-2 Hudson Game Turnpike G8-2 Komaily   CC 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Vienna B7-2 Morton Game Turnpike B7-2 Burns   CC 
6:00p 7:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Belvoir B7-2 Shern Game Falls Church B7-2 Whitaker   CC 
Annandale, Annandale HS-#2 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Springfield G6-2 Marshall Game SYA G6-2 Langford   CC 
3:30p 4:45p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> McLean G6-2 Edwards Game Burke G6-2 Seigle   CC 
4:45p 6:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Great Falls G6-2 Exley Game Falls Church G6-2 Papadopoulos   CC 
6:00p 7:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Lee-Mt. Vernon B8-2 Bosley Game Gainesville B8-2 Compton   CC 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Arlington B5 - Sadaka Game BRYC B5 - Sharma pool  CC 
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Arlington B5 - McLean Game BRYC B5 - Mayes pool  CC 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Arlington B5 - Perkins Game Burke B5 - Mayernik pool  CC 
12:45p 2:00p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Arlington G5- McRae Game Burke G5- Rose pool  CC 
2:00p 3:15p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Fort Hunt G5- Garey Game Arlington G5- Lomas pool  CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Arlington B6-2 Ghariani Game Vienna B6-2 Choi   CC 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Burke B5 - Smith Game CYA B5 - Rosenblatt pool  CC 
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Gainesville B5 - Ly Game Great Falls B5 - Goldberg pool  CC 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Herndon B5 - Bermudez Game Lee Mt. Vernon B5 - Bosley pool  CC 
12:45p 2:00p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Baileys CC G5 - Marshall Game BRYC G5- Ali pool  CC 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> SYA B5 - O-Connor Game Vienna B5 -A LOCEY pool  CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Springfield G5- Goodman Game SYA G5- McGhee pool  CC 
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 10:15a 11:30a  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> SYA B5 - Harris Game Gainesville B5- Jackson pool  CC 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> FPYC B5 - Davis Game Gainesville B5- Maxwell pool  CC 
12:45p 2:00p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> CYA G5- Dowling Game Vienna G5-A KORMAN pool  CC 
2:00p 3:15p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Burke G5- Price Game CYA G5- Mazid pool  CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> Gainesville G5- Hampson Game Great Falls G5- Nitowski pool  CC 
Falls Church, Baileys Comm Ctr 1:00p 9:00p  TBD no use  no use   CC 
Falls Church, James Lee Center 9:15a 10:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> James Lee B6-1 Wade Game James Lee B6-1 Herring   CC 
10:30a 11:45a  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Lee District B6-1 Diffenbach Game Great Falls B6-1 Brown   CC 
11:45a 1:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> South Loudoun B6-1 kahn Game Arlington B6-1 Lowen game moved up  CC 
1:00p 2:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Mt. Vernon B6-1 Coleman Game Burke B6-1 Rapoza game moved up  CC 
2:15p 3:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> McLean B6-1 Jackson Game CYA B6-1 Jones   CC 
South Riding, Freedom HS-#2 2:15p 3:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Vienna G6-1 PARRIS Game South Loudoun G6-1 childress   CC 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> CYA B6-2 Robinson Game South Loudoun B6-2 Lanouette   CC 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> South Loudoun B7-2 Ackley Game Alexandria B7-2 Matthews   CC 
6:00p 7:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Gainesville B7-1 Weinschenk Game South Loudoun B7-1 Webb-   CC 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:00p 3:10p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Varner Game CYA B7-2 Utterback   CC 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> McLean B7-2 Nance Game Annandale B7-2 Nelson   CC 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Gainesville B7-2 Schwemer Game Burke B7-2 Sturtevant   CC 
 Sun 11/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Aldie, Mercer MS Main (N) 12:15p 1:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Burke G7-1 Seay Game South Loudoun G7-1 Lisack   CC 
1:30p 2:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> McLean G7-2 Mendenhall Game South Loudoun G7-2 McGovern   CC 
2:45p 4:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Burke G8-2 Byrne Game South Loudoun G8-2 Strohecker   CC 
4:00p 5:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Fort Belvoir G8-2 Edwards Game South Loudoun G8-2 Samson   CC 
Alexandria, Edison HS - Aux 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> CYA B5 - Rivers Game Fort Belvoir B5 - Hunter pool  CC 
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> FPYC G6-2 Lester Game Great Falls G6-2 Exley   CC 
2:30p 3:45p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> CYA G6-1 Kang Game Fort Hunt G6-1 Loving   CC 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Burke G6-1 Coutinho Game Gainesville G6-1 Holder   CC 
Alexandria, Edison HS - Main 12:00p 1:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Fort Hunt G8-2 Harris Game Mt. Vernon G8-2 Elling   CC 
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Lee-Mt. Vernon G7-2 Carter Game Springfield G7-2 Duckett   CC 
2:30p 3:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Gainesville G7-2 Naples Game Vienna G7-2 TOMLINSON   CC 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Mt. Vernon G7-2 Garey Game Reston G7-2 Zeberlein   CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Lee District B8-2 McMinn Game Fort Hunt B8-2 Forti   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Arlington B8-2 Ballard Game Vienna B8-2 Desenti   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Herndon B6-2 Jones Game Fort Hunt B6-2 Forti   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Lee-Mt. Vernon B7-2 Rush Game Arlington B7-2 Remedios   CC 
Annandale, Annandale HS-#1 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Vienna B8-1 Marsden Game Turnpike B8-1 Donovan   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Annandale B8-1 Nelson Game South Loudoun B8-1 Cook   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Arlington B8-1 Davis Game South County B8-1 Jackson   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> South Loudoun B8-3 Mostek Game Reston B8-3 Birkland   CC 
5:00p 6:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Burke B8-3 Petro Game Lee-Mt. Vernon B8-3 Simonik   CC 
Annandale, Annandale HS-#2 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > SYA B8-2 McGhee Game CYA B8-2 Dann   CC 
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Arlington G8-2 Scarcella Game CYA G8-2 Jones   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South County B8-2 Matthews Game BRYC B8-2 Thomas   CC 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South Loudoun B8-2 Choi Game Arlington B8-2 Maher   CC 
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> CYA G7-2 Francis Game Arlington G7-2 Filides   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Annandale B6-2 Hwang Game Arlington B6-2 Ghariani   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Fort Hunt B5 - Zippel Game Arlington B5 - Sadaka   CC 
5:00p 6:15p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Arlington G6-2 DeCou Game Springfield G6-2 Burdette   CC 
Chantilly, Lunsford Middle (N) 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> Reston B5 - Byrnes Game South Loudoun B5 - Stemberger pool  CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> South Loudoun B5 - Choi Game Springfield B5- Morrison pool  CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 5th Grade Pool Play> South Loudoun B5- Fiorillo Game Turnpike B5 - Syron pool  CC 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 5th Grade Pool Play> South Loudoun G5- Kerr Game SYA G5- Andersen   CC 
Chantilly, Westfield HS-#1 (N) 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> SYA B6-2 Hill Game CYA B6-2 Robinson   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Vienna B6-2 Choi Game Burke B6-2 Buttrey   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> FPYC B6-3 Malesky Game Lee Mt. Vernon B6-3 Stewart   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Baileys B6-3 J. Smith Sr Game Springfield B6-3 Alvarez   CC 
5:00p 6:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> CYA B6-3 Lugo Game Reston B6-3 Legler   CC 
Chantilly, Westfield HS-#2 (N) 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> BRYC B6-3 Shin Game South Loudoun B6-3 Webb   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Burke B6-3 Mitchell Game South County B6-3 Johnson   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Great Falls B6-3 Britt Game Turnpike B6-3 Ours   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Arlington B6-3 Nettles Game Springfield B6-3 Wilson   CC 
Clifton, Centreville HS - side ct 5:00p 5:15p  TBD no use    CC 
Falls Church , Mary Ellen Henderson MS 12:00p 1:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Falls Church G7-1 Madison Game Springfield G7-1 Duckett   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> South Loudoun B6-2 Lanouette Game Falls Church B6-2 Kusic   CC 
2:30p 3:45p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Falls Church G6-2 Papadopoulos Game Lee-Mt. Vernon G6-2 Henderson   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Falls Church B8-3 Sutton Game Lee-Mt. Vernon B8-3 Peters   CC 
Lorton, South County MS - Main 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Springfield B7-3 Kelly Game South County B7-3 Lloyd   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Alexandria B7-3 Thomas Game CYA B7-3 Prochazka   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> SYA B7-3 Downey Game Herndon B7-3 Passmore   CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Gainesville B7-3 Lingenfelder Game Great Falls B7-3 Willson   CC 
5:00p 6:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Arlington B7-3 Parker Game Burke B7-3 DiSilvestro   CC 
McLean, McLean HS-Main(N) 4:15p 5:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Fort Hunt G7-1 Heiner Game McLean G7-1 Crittenberger   CC 
5:30p 6:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > McLean B8-2 Turgeon Game CYA B8-2 Smith   CC 
6:45p 8:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Lee District B7-1 Trotter Game McLean B7-1 Carey   CC 
Springfield, Lee HS-Aux (S) 12:00p 1:15p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Gainesville G6-2 Furlong Game Springfield G6-2 Marshall   CC 
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> BRYC G6-2 Dudley Game South Loudoun G6-2 Samson   CC 
2:30p 3:45p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> CYA G6-2 Murphy Game McLean G6-2 Edwards   CC 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Burke G6-2 Seigle Game Reston G6-2 Barr   CC 
Springfield, Lee HS-Main (S) 12:00p 1:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Fort Hunt B7-1 Koelsch Game Springfield B7-1 Arguedas   CC 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game Reston B8-1 Lansdowne   CC 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Gainesville B8-1 Page Game Springfield B8-1 Robinson  CC 
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Herndon B8-2 Harley Game FPYC B8-2 Ragan   CC 
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 1:00p 2:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> FPYC G7-1 Komaily Game Great Falls G7-1 Bond   CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Burke G7-1 Wyant Game Vienna G7-1 YODER   CC 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Aquil Game Vienna B7-1 STOLBURG   CC 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> CYA B7-1 Cubbage Game SYA B7-1 Morin   CC 
Springfield, West Springfield-Main 1:00p 2:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Gainesville G8-1 Gilliam Game Arlington G8-1 Abundo   CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> FPYC G8-1 Lester Game Burke G8-1 Edwards   CC 
3:30p 4:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Great Falls G8-1 Kerrigan Game Springfield G8-1 Wilson   CC 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Great Falls B7-1 Nickles Game Reston B7-1 Robinson   CC