Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 01/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Annandale B8-1 Nelson Game Lee-Mt. Vernon B8-1 Hoskins   DN 
8:00p 9:15p CS >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Arlington B8-1 Davis Game Lee District B8 -1 Haywood   VD 
Falls Church, Jackson MS Aux 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Falls Church B7-3 Sutton Game Hurricanes B7-3 Chipps   J S 
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> BRYC B7-3 Kucharski Game South Loudoun B7-3 Park    
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> SYA B8-1 Resquin Game Springfield B8-1 Johnson   LR 
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Falls Church B8-1 Trundle Game Gainesville B8-1 Gresham   AG 
 Tue 01/08/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Gainesville G7-1 Gilliam Game South Loudoun G7-1 Clark    
8:00p 9:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> FPYC G7-1 Lester Game Springfield G7-1 Richards   SR 
Falls Church, Jackson MS Aux 6:15p 7:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> CYA B7-2 Smith Game Turnpike B7-2 Battaglia   MB 
7:30p 8:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Gainesville B7-2 Madigan Game South Loudoun B7-2 Cook    
8:45p 10:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Hunt B7-2 Forti Game SYA B7-2 McGhee   AM 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 6:15p 7:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Arlington B7-3 Farrell Game dropped SYA B7-3 Bennett   SB 
7:30p 8:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> CYA B8-1 Rosenblatt Game Great Falls B8-1 Bowman    
8:45p 10:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 J. McLean Game Mt. Vernon B8-1 Brown    
 Wed 01/09/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Burke G7-1 Magliocchetti Game Vienna G7-1 Yoder   MM 
8:00p 9:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> CYA G7-1 McConnell Game SYA G7-1 Heslep   PM 
Falls Church, Jackson MS Aux 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Arlington B7-2 Nettles Game Vienna B7-2 Desenti   CD 
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Ragan Game Springfield B7-2 Robinson    
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Vienna B8-1 Marsden Game South County B8-1 Lynam   DM 
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Cicale Game Reston B8-1 Fuller    
 Thu 01/10/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Annandale G8-2 Sawi  Game Vienna G8-2 Trotter    
8:00p 9:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> SYA G8-2 Wells Game Burke G8-2 Gellad    
Falls Church, Jackson MS Aux 7:00p 8:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Arlington G8-2 O'Reilly Game South Loudoun G8-2 Howell    
8:15p 9:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Gainesville G8-2 Shaw Game McLean G8-2 McNicoll   BM 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 7:00p 8:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Baileys G8-2 Hudson Game South Loudoun G8-2 Banks   JB 
8:15p 9:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Fort Belvoir G8-2 Barfield Game Reston G8-2 Seneca    
 Sat 01/12/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B6-3 Staab Game Springfield B6-3 Bhatnagar    
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Herndon B6-3 Passmore Game Alexandria B6-3 Matthews   JP 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> CYA B6-3 Wheeler Game Burke B6-3 Brandow    
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> SYA B6-3 Drakopoulos Game South County B6-3 Matthews    
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> McLean B6-3 Nance Game South Loudoun B6-3 Cook   SN 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Fort Hunt G7-2 Harris  Game SYA G7-2 Jin Her lost Annandale    
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:00p 9:00p  TBD no use  No use 1/12  CC 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
Annandale, Annandale HS-#2 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Arlington G6-2 Broyles Game Mt. Vernon G6 -2 Garey   MK 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> CYA G7-2 Rathinavelu Game Arlington G7-2 Scarcella   UR 
11:30a 12:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> CYA G7-2 Jones Game Arlington G7-2 Fowler   JF 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Great Falls B6-3 Willson Game Arlington B6-3 Urbanski   SW 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Arlington B5-1 Lowen Game Vienna B5-1 Stolburg   ML 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Arlington B5-2 Sadaka Game SYA B5-2 Hill    
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Burke G5-1 Coutinho Game Reston G5-1 Barr   PB 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 5th grade Division 1> CYA G5-1 Kang Game Gainesville G5-1 Holder   JH 
11:30a 12:45p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Arlington G5-1 Piacenza Game South Loudoun G5-1 childress   TC 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> Arlington B5-3 Filides Game South Loudoun B5-3 frazitta    
2:00p 3:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> SYA G5-2 Moore Game CYA G5-2 Murphy    
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> BRYC G6 -2 O'Connor Game McLean G6 -2 Mendenhall  lost Hayfield   
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Annandale B5-1 Martin Game BRYC B5-1 Gonzalez    
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 5th grade Division 1> McLean B5-1 Jackson Game CYA B5-1 Katsakos   RF 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Vienna B5 -1 Choi Game Burke B5-1 Buttrey   JC 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Reston B5-1 Byrnes Game CYA B5-1 Jones   PJ 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> CYA B5-3 Rice Game Reston B5-3 Legler   QR 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> SYA B5-3 Parker Game Springfield B5-3 Morrison   MP 
Falls Church, Baileys Comm Ctr 12:00p 12:45p  TBD no use    CC 
12:45p 2:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Lee-Mt. Vernon G8-2 Ebron Game Baileys G8-2 Hudson    
2:00p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> FPYC B6-3 Varner Game Baileys B6-3 Bryant    LV 
3:00p 4:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Great Falls G5-2 Exley Game Baileys G5-2 Marshall   FE 
4:15p 5:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> South Loudoun B8-3 Arbore Game Baileys CC B8-3 Lewis    
5:30p 6:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Burke G7-2 Davis Game Baileys CC G7 -2 Marshall   AD 
Falls Church, Jackson MS Aux 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Springfield G5-2 Burdette Game CYA G5-2 Thompson   LB 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 5th grade Division 2> McLean G5-2 Edwards Game Annandale G5-2 Gorman   JE 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> Burke B5-3 Mitchell Game South County B5-3 Johnson   JM 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> Gainesville B5-3 Ly Game Turnpike B5-3 Ours   HL 
2:00p 3:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Lee-Mt. Vernon G5-2 Henderson Game Arlington G5-2 Hurst    
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Vienna G6 -2 Colyar Game Reston G6 -2 Zeberlein lost Hayfield  JZ 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Burke G5-1 Seigle Game McLean G5-1 Murrell   DM 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Fort Hunt G5-1 Loving Game Vienna G5 -1 Korman   NK 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> McLean B5-2 Broad Game Gainesville B5-2 Burkhart   MB 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Springfield B5-2 Wilson Game Falls Church B5-2 Kusic   MK 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Herndon B5-2 Jones Game Great Falls B5-2 Whelan   IJS 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Gainesville G5-2 Furlong Game BRYC G5- Husemann   SF 
Falls Church, James Lee Center 9:00a 9:30a  TBD no use    CC 
9:30a 10:45a  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> SYA B6-1 Morin Game CYA B6-1 Cubbage   SM 
10:45a 12:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> McLean B6-1 Carey Game Gainesville B6-1 Weinschenk   JW 
12:00p 1:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Gainesville B6-2 Walker Game Jame Lees B6-2 Wilson    
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Burke B6-2 Sturtevant Game Annandale B6-2 Nelson    
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Great Falls B6-2 Nickels Game South Loudoun B6-2 ackley    
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Lee District B5-1 Diffenbach Game Jame Lees B5-1 Wade   PD 
Fort Belvoir, Fort Belvoir, Specker-#1 9:30a 10:45a  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Fort Belvoir B7-3 Terry Game Burke B7-3 Smydra   MS 
10:45a 12:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Gainesville G8-2 Shaw Game Fort Belvoir G8-2 Barfield   DS 
12:00p 1:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Lee District B8-2 McMinn  Game Fort Belvoir B8-2 Wimbush   DM 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Fort Belvoir B7-1 Miles Game Annandale B7-1 Nickle   WG 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Burke B7-1 Shouman Game BRYC B7-1 Donovan    TS 
Fort Belvoir, Fort Belvoir, Specker-#2 9:30a 10:45a  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Fort Belvoir B6-2 Shern Game Vienna B6-2 Burger   SS 
10:45a 12:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> CYA B6-2 Utterback Game Alexandria B6-2 Thomas    
12:00p 1:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Fort Belvoir G7 -2 Edwards Game Turnpike G7-2 Liedtke    LL 
1:15p 2:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> South Loudoun B5-2 choi Game Fort Belvoir B5-2 Taylor    
2:30p 3:45p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> FPYC G5-2 Lester Game Fort Belvoir G5-2 Christian    
Manassas Park 20111, Manassas Park CC - #1 3:00p 4:30p  TBD no use    CC 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
 Sun 01/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Edison HS - Aux 5:00p 6:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> FPYC G5-2 Lester Game CYA G5-2 Murphy   CC 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 2:30p 3:45p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Lee-Mt. Vernon G5-2 Henderson Game Springfield G5-2 Burdette   CC 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Fort Belvoir G5-2 Christian Game CYA G5-2 Thompson   CC 
5:00p 6:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> BRYC G5- Husemann Game Annandale G5-2 Gorman   CC 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 1:15p 2:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B7-3 Simonik Game dropped SYA B7-3 Bennett   SB 
3:45p 5:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Great Falls G5-2 Exley Game SYA G5-2 Moore   CC 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 12:00p 12:45p  TBD no use  Do not enter gym until 12:30pm!  CC 
Fairfax, Lanier Middle School  11:00a 11:30a  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS Aux 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
5:00p 6:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Baileys G5-2 Marshall Game Arlington G5-2 Hurst   CC 
McLean, McLean HS-Aux (N) 4:00p 4:15p  TBD no use    CC 
McLean, McLean HS-Main(N) 4:00p 4:15p  TBD no use    CC 
Nokesville, Patriot HS #2 1:00p 2:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Gainesville G5-2 Furlong Game Vienna G5 -2 Konstas   CC