Mon 08/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bedford, Edge Sports Center-Lower 7:40p 8:30p  >GMV Rookie D League>D3 Rookie Division > Minutemen (White/Red) Playoffs HoseBees (Orange) Playoff GM #9 (D3 Top Seed vs D3 Lowest Seed)  RM 
8:40p 9:30p  >GMV Rookie D League>D3 Rookie Division > Pretenders (Maroon) Playoffs Punishers (Black) Playoff GM #10 (D3 Qtr Final Winner vs D3 Qtr Final Winner)  RM 
Bedford, Edge Sports Center-Upper 8:40p 9:30p  >GMV Rookie D League>D2 Intermediate Division > The Hosers (Orange) Playoffs MAHL D2 (Green) Playoff GM #11 (D2 1st Seed vs D2 Winner)  MF 
9:40p 10:30p  >GMV Rookie D League>D2 Intermediate Division > Benders (Blue) Playoffs Cardinals (Black & Tan) Playoff GM #12 (D2 2nd Seed vs D2 Winner)  MF 
Beverly, Raymond J. Bourque Arena 8:30p 9:20p  >North Shore League>C/C+ Division> Bying Floners (Pink) Playoffs North Paul Kariyas (Red)  North Shore C League Playoffs - Upper Div - Championship!!   BC 
9:30p 10:20p  >North Shore League>C/C+ Division> Wolves (Grey) Playoffs Growlers (Blue) North Shore C League Playoffs - Lower Div - Championship!!  BC 
Brighton, Warrior Ice Arena 9:00p 9:50p  >GBHL Team League>B Division> Stick Handlers (White) Playoffs Jobin (Red)  Playoff Game #1 (1st Place vs 4th Place)  BH 
10:00p 10:50p  >GBHL Team League>B Division> Christies (Blue) Playoffs Bay State Americans (Black) Playoff Game #2 (2nd Place vs 3rd place)  BH 
Canton, Canton Sportsplex 8:00p 8:50p NR >Adult Skills Clinic Summer 2019>Canton Monday> Skills & Scrimmage Practice Skills only Week 9 - Scrimmage afterwards   AI 
9:00p 9:50p  >Adult Skills Clinic Summer 2019>Canton Monday> Scrimmage Only Practice Skills & Scrimmage Week 9 - Scrimmage After Clinic   AI 
Hingham, Pilgrim Skating Arena 9:10p 10:10p  >South Shore League> MAHL (Black) Playoffs MAHL (White)  Semi-Finals 1v4  RM 
10:20p 11:20p  >South Shore League> MAHL (Orange) Playoffs MAHL (Grey) Semi-Finals 2v3  RM 
Reading, Burbank Ice Arena 9:00p 9:50p  >GMV Rookie D League>D1 Competitive Division > Grizzlies (White or Red) Playoffs Fawn Lake All Stars Playoff GM #13 (D1 1st Seed vs D1 Winner)  RM 
10:00p 10:50p  >GMV Rookie D League>D1 Competitive Division > Boozin Brewins (Yellow) Playoffs Learn to Skate D1 (White) Playoff GM #14 (D1 2nd Seed vs D1 Winner)  RM 
Somerville, Veterans Memorial Rink 8:00p 8:50p  >Somerville Monday 5x5 League> The Night's Watch (Purple) Playoffs Stars (Gold/Blue) Playoff Game #4 (lowest remaining seed vs lowest remaining seed)  MP 
9:00p 9:50p  >Somerville Monday 5x5 League> Pandamonium (Green) Playoffs The Night's Watch (Purple) Championship Game - (Highest Remaining Seed v. Winner of P4)   RM 
Stoughton, Stoughton Ice Rink (3x3) 8:00p 8:50p  >Stoughton 3x3 League> MAHL Saints Playoffs TBD Playoffs (3rd Place Game) Week 9   RM 
9:00p 9:50p  TBD Playoffs TBD Stoughton 3x3 - Championship game (Week 9)  BR 
 Tue 08/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bedford, Edge Sports Center-Upper 8:00p 9:00p  >Greater Merrimack Valley League>C Division> Donkey Brains (White or Black) Playoffs MAHL (Blue) GMVL C Championship Game!!  MF 
9:10p 10:10p  >Greater Merrimack Valley League>B Division> The Mighty Puck Hogs (Navy Blue) Playoffs Two in the Box (Yellow)  GMVL B - Semi-Finals - Lowest 2 Remaining Seeds  MF 
Brighton, Warrior Ice Arena 9:00p 9:50p  >GBHL Team League>C Division> Gongshow Nerds Playoffs Red Rockets Playoff Game #1 (1st Place vs 4th Place)   RM 
10:00p 10:50p  >GBHL Team League>C Division> MAHL (Blue) Playoffs Barn Rats (White) Playoff Game #2 (2nd Place vs 3rd Place)  RM 
 Wed 08/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Attleboro, NE Sports Village 8:30p 9:20p  >Attleboro (C/D)> RI Ice Rockets (Blue/Orange) Game MAHL Saints (White) Make Up Week (for June 12th) - Last Regular Season Game  RM 
Bedford, Edge Sports Center-Upper 9:10p 10:10p  >Greater Merrimack Valley League>B Division> The Goats Playoffs Two in the Box (Yellow)  GMVL B Championship Game!!  RM 
Cambridge, Bright-Landry Hockey Cen 8:00p 8:50p LL >Adult Skills Clinic Summer 2019>Cambridge Wednesday> Goalie Skills Practice  Week 9  DM 
8:00p 8:50p  >Adult Skills Clinic Summer 2019>Cambridge Wednesday> Skills Only Practice Skills & Scrimmage Week 9 - Scrimmage afterwards  AI 
9:00p 9:50p  >Adult Skills Clinic Summer 2019>Cambridge Wednesday> Scrimmage Only Practice Skills & Scrimmage Week 9  BR 
Canton, Canton Ice House (Blue) 8:10p 9:10p  >Canton/Braintree Rookie Draft> Broad Street Bellies(Orange) Playoffs Grey's Anatomy of Hockey (Grey) Playoff Game #1 (1st Place v 4th Place)   RM 
9:20p 10:20p  >Canton/Braintree Rookie Draft> Green In Regulation (Green) Playoffs Hitmen (Black) Playoff Game #2 (2nd Place v 3rd Place)   RM 
Somerville, Veterans Memorial Rink 10:00p 10:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Upper> Chang Bus (Sky Blue) Playoffs YAYMAKERS (Orange) GBH Draft Upper Playoffs: (P1) (6th v 7th)  RM 
 Thu 08/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Cambridge, Bright-Landry Hockey Cen 8:00p 8:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Lower> MAHL (Black) Playoffs MAHL (Blue)  Playoff Game #1 (2nd Place vs. 3rd Place)   RM 
9:00p 9:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Lower> MAHL (Yellow)  Playoffs MAHL (Camo-White)  Playoff Game #2 (1st Place vs 4th Place)   RM 
Somerville, Veterans Memorial Rink 8:00p 8:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Upper> Urine Trouble (Yellow) Playoffs Curley Grose Weiners (Red) GBH Draft Upper Playoffs: (P2)(1st v 2nd)  SD 
9:00p 9:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Upper> Boy Scouts of America (Purple) Playoffs YAYMAKERS (Orange) GBH Draft Upper Playoffs: (P3) (3rd v Winner of P1)  SD 
10:00p 10:50p  >GBHL Draft Leagues>GBHL Draft Upper> Camel Tosos (Camo) Playoffs The Man Rockets (Black) GBH Draft Upper Playoffs: (P4) 4th v 5th)  SD 
Tewksbury, Breakaway Ice Center #1 8:50p 9:50p  >Northern MA C League> KNUCKLEPUCKS (Red) Playoffs Wilmington Ski Team Northern MA C - Upper Div Championship!! Top Seeded vs WinnerP1  RM 
10:00p 11:00p  >Northern MA C League> East Coast Ticket (Black) Playoffs The Kentucky Lawnmowers (White) Northern MA C - Lower Div Championship!! - Top Seeded v WinnerP2  RM 
 Sat 08/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Dedham, Boch Ice Center 3x3 7:30a 8:00a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Boondock Saints (White)  Game Saints (Light Blue & Yellow) Game 1 East Rec Division (1 v 4)   MP 
8:00a 8:30a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> Dangle-Os Game Wolfpac (Black)  Game 2 West Rec Division (1 v 4)   MP 
8:30a 9:00a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> PTC (Green and Grey)  Game Trumps Many French Fries Game 3 West Rec Division (2 v 3)   MP 
9:00a 9:30a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Chiefs (Navy Blue) Game GLF (White)  Game 4 East Rec Division (2 v 3)   JR 
9:30a 10:00a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> Dangle-Os Game Trumps Many French Fries Game 5 West Rec Division (1 v 3)   JR 
10:00a 10:30a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Boondock Saints (White)  Game GLF (White)  Game 6 East Rec Division (1 v 3)   JR 
10:30a 11:00a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> PTC (Green and Grey)  Game Wolfpac (Black)  Game 7 West Rec Division (2 v 4)   JR 
11:00a 11:30a  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> GLF (White)  Game Saints (Light Blue & Yellow) Game 8 East Rec Division (3 v 4)   JR 
11:30a 12:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Boondock Saints (White)  Game Chiefs (Navy Blue) Game 9 East Rec Division (1 v 2)  JR 
12:00p 12:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> Dangle-Os Game PTC (Green and Grey)  Game 10 West Rec Division (1 v 2)   JR 
12:30p 1:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> Boston Bulldogs  Game Hooters Game 1 East Open Division (1 v 4)  JR 
1:00p 1:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> MAHL White Game Team Werner (White or Dark Blue) Game 2 West Open Division (1 v 4)  JR 
1:30p 2:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division> Trumps Many French Fries Game Wolfpac (Black)  Game 11 West Rec Division (3 v 4)   JR 
2:00p 2:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Chiefs (Navy Blue) Game Saints (Light Blue & Yellow) Game 12 East Rec Division (2 v 4)   JR 
2:30p 3:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>West> NYC (Green)  Game Parkview (Red)  Game 3 West Open Division (2 v 3)  MP 
3:00p 3:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>East> Team Rupp (Pink) Game Healthy Scratch Game 4 East Open Division (2 v 3)  MP 
3:30p 4:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>East> Boondock Saints (White)  Playoffs Dangle-Os Game 13 Rec Semi-Finals (1st Place East v 2nd Place West)   MP 
4:00p 4:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> PTC (Green and Grey)  Playoffs Chiefs (Navy Blue) Game 14 Rec Semi-Finals (First Place West v Second Place East)  MP 
4:30p 5:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> MAHL White Game Parkview (Red)  Game 5 West Open Division (1 v 3)  MP 
5:00p 5:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> Boston Bulldogs  Game Healthy Scratch Game 6 East Open Division (1 v 3)  MP 
5:30p 6:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Rec Division>West> PTC (Green and Grey)  Playoffs Boondock Saints (White)  Game 15 Rec Finals (Winner Game 13 v Winner Game 14)  MP 
6:00p 6:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>East> Team Rupp (Pink) Game Hooters Game 7 East Open Division (2 v 4)  MP 
6:30p 7:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>West> NYC (Green)  Game Team Werner (White or Dark Blue) Game 8 West Open Division (2 v 4)  MP 
7:00p 7:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> Boston Bulldogs  Game Team Rupp (Pink) Game 9 East Open Division (1 v 2)  MP 
7:30p 8:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> MAHL White Game NYC (Green)  Game 10 West Open Division (1 v 2)  MP 
8:00p 8:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>West> Parkview (Red)  Game Team Werner (White or Dark Blue) Game 11 West Open Division (3 v 4)  MP 
8:30p 9:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> Healthy Scratch Game Hooters Game 12 East Open Division (3 v 4)  MP 
9:00p 9:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division> Healthy Scratch Playoffs Team Werner (White or Dark Blue) Game 13 Open Semi-Finals (First Place East v Second Place West)  MP 
9:30p 10:00p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>West> NYC (Green)  Playoffs Boston Bulldogs  Game 14 Open Semi-Finals (First Place West v Second Place East)  MP 
10:00p 10:30p  >8th Annual Danglefest 2019>Open Division>West> Team Werner (White or Dark Blue) Playoffs NYC (Green)  Game 15 Open Finals (Winner Game 13 v Winner Game 14)  MP 
Somerville, Veterans Memorial Rink 9:00a 9:50a CN, LL, JM >Adult Skills Clinic Summer 2019>Somerville Saturday> Adult Learn to Play Practice Youth Skills Week 12 - Last Session Skills  DM 
10:00a 10:50a CN >Adult Skills Clinic Summer 2019>Somerville Saturday> Skills and Scrimmage Practice Skills Only 5x5 scrimmage afterwards  DM 
10:00a 10:50a LL, JM >Adult Skills Clinic Summer 2019>Somerville Saturday> Adult Goalie Clinic Practice Youth Goalie Clinic Week 12 Last Clinic  DM 
 Sun 08/25/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Tewksbury, Breakaway Ice Center #1 7:30p 8:20p  >Northern Mass Sunday D league> White Playoffs Lollygaggers Northern Ma Sunday D - Championship Game!!  RM