Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Thu 06/23/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Resurrection Doty Gym 6:00p 7:00p  >5th Grade Girls> Holy Family 5G Game RES 5G Team 1 5th Girls playoff 4v5  SP 
7:00p 8:00p  >5th Grade Girls> Thunderboltz 5G Game St John Mary 5G 5th Girls playoff 3v6  DP 
8:00p 9:00p  >7th Grade Boys> Saint Benedict Ravens - 7 Game Annunciation Blue 7 7th Playoff 8v9  SP 
9:00p 10:00p  >11th-12th Grade Boys> HNJ Hawks 12 Game St patrick Arm 12 HS Playoff 3v6   
 Fri 06/24/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
St. Joseph-Bronxville 6:00p 7:00p  >3rd Grade Boys> St Patrick Bed 3 Game IHM SCARSDALE 3 3rd Boys Playoff 4v5  AB 
7:00p 8:00p  >3rd Grade Boys> St Joseph 3 Game HNJ Hawks 3 3rd Boys Playoff 3v6  PO 
8:00p 9:00p  >3rd Grade Boys> OLPH 3 Game Annunciation 3 3rd Boys Playoff 2v7   
9:00p 10:00p  >11th-12th Grade Boys> CYO Hawks 12 Game IC-Tuckahoe Gold 10 HS Playoff 2v7  SP 
Resurrection Doty Gym 6:00p 7:00p  >7th Grade Boys> Holy Name Hawks 7 Game Saint Benedict Ravens - 7 7th Boys playoff 1v winner 8/9   
7:00p 8:00p  >7th Grade Boys> St Augustine (R) 7 Game RES 7 Team 2 7th Boys playoff 4v5   
8:00p 9:00p  >7th Grade Boys> Holy Family Chargers 7 Game Annunciation Gold 7 7th Boys playoff 3v6  SP 
9:00p 10:00p  >7th Grade Boys> IC-Tuckahoe 7 Game RES 7 Team 1 7th Boys playoff 2v7  SP 
IC-Tuckahoe 6:00p 7:00p  >6th Grade Girls> Transfiguration 6G Game Wet Bandits 6G 6th Girls playoff 4v5  FL 
7:00p 8:00p  >11th-12th Grade Boys> IC-Tuckahoe 12 Team 2 Game Holy Family Boys 11_12 HS Playoff 1v8  MS 
8:00p 9:00p  >11th-12th Grade Boys> Panthers 12 Game CYO Hawks 10 HS Playoff 4v5  SP 
 Sat 06/25/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Resurrection Doty Gym 9:00a 10:00a  >4th Grade Boys> RES 4 Team 1 Game RES 4 Team 2 4th Boys playoff 2v3  SP 
10:00a 11:00a  >5th Grade Girls> St John Mary 5G Game Lady Hawks 5G 5th Girls playoff 2v winner 3v6   
11:00a 12:00p  >5th Grade Girls> RES 5G Team 2 Game RES 5G Team 1 Res Team 1 Forfeit:5th Girls 1v 4v5  SP 
12:00p 1:00p  >4th Grade Girls> RES 4G Team 2 Game RES 4G Team 3 4th Girls playoff 2v3  SP 
1:00p 2:00p  >8th Grade Girls> St Patrick - Arm 8G Game RES 7G 8th Girls playoff 2v3  SP 
2:00p 3:00p  >8th Grade Girls> St Benedict 8G Game Lady Hawks 7G 8th Girls playoff 1v4   
3:00p 4:00p  >6th Grade Girls> Xavier 6G Game RES 6G Team 2 6th Girls playoff 2v3  SP 
4:00p 5:00p  >6th Grade Girls> RES 6G Team 1 Game Transfiguration 6G 6th Girls playoff 1v winner 4/5  EG 
5:00p 6:00p  >7th Grade Boys> Holy Name Hawks 7 Game RES 7 Team 2 7th Boys playoff winner 1v8/9 v winner 4/5  JG 
6:00p 7:00p  >7th Grade Boys> Holy Family Chargers 7 Game RES 7 Team 1 7th Boys playoff winner 3v6 v winner 2v7  MG 
7:00p 8:00p  >8th Grade Boys> RES 8 Team 1 Game STM/OLPH 8 8th Boys playoff 1v4  SP 
8:00p 9:00p  >8th Grade Boys> Holy Family 8 Game Xavier 8 8th Boys playoff 2v3 - Xavier Forfeits, Holy Family Advances  CA 
8:00p 9:00p  >8th Grade Boys> STM/OLPH 8 Game Holy Family 8 Added game  RS 
IC-Tuckahoe 12:00p 1:00p  >3rd Grade Girls > Xavier 34G Game IHM SCARSDALE 3G 3rd Girls Playoff 1v4  JT 
1:00p 2:00p  >3rd Grade Girls > Annuncation Gold 3G Game St Joseph 3G 3rd Girls Playoff 2v3  SP 
2:00p 3:00p  >3rd Grade Boys> St Gregory 3 Game St Patrick Bed 3 3rd Boys Playoff 1v winner 4/5  AB 
3:00p 4:00p  >3rd Grade Boys> St Joseph 3 Game OLPH 3 3rd Boys Playoff winner 3/6v winner 2/7   
4:00p 5:00p  >11th-12th Grade Boys> St patrick Arm 12 Game CYO Hawks 12 St Pat Forfeit: HS 3v6 v 2v7  SP 
5:00p 6:00p  >11th-12th Grade Boys> IC-Tuckahoe 12 Team 2 Game CYO Hawks 10 HS Playoff winner 1v8 v winner 4v5  MS 
 Sun 06/26/2022 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Resurrection Doty Gym 1:00p 2:00p  >4th Grade Boys> Holy Name Hawks 4 Game RES 4 Team 2 4th Boys Championship  SP 
2:00p 3:00p  >4th Grade Girls> Holy Name 4G Game RES 4G Team 2 4th Girls Championship  SP 
3:00p 4:00p  >6th Grade Girls> RES 6G Team 1 Game Xavier 6G 6th Girls Championship  EG 
5:00p 6:00p  >5th Grade Girls> RES 5G Team 2 Game Lady Hawks 5G 5th Girl Championship  SP 
6:00p 7:00p  >6th Grade Boys> St Joseph 6 Game RES 6 Team 1 6th Boys Championship  SP 
7:00p 8:00p  >8th Grade Boys> RES 8 Team 1 Game Holy Family 8 8th Boys Championship  SP 
8:00p 9:00p  >7th Grade Boys> Holy Name Hawks 7 Game RES 7 Team 1 7th Boys Championship  SP 
IC-Tuckahoe 2:30p 3:30p  >3rd Grade Girls > Xavier 34G Game St Joseph 3G 3rd Girls Championships  SP 
3:30p 4:30p  >3rd Grade Boys> St Gregory 3 Game OLPH 3 3rd Boys Championships   
4:30p 5:30p  >5th Grade Boys> RES 5 Team 1 Game St Joseph 5 5th Boys Championship  SP 
5:30p 6:30p  >8th Grade Girls> St Benedict 8G Game RES 7G 8th Girls Championship  SP 
6:30p 7:30p  >11th-12th Grade Boys> IC-Tuckahoe 12 Team 2 Game CYO Hawks 12 HS Championship  SP